Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sinopale - Sinop'un Nefesi

-

Sanatın dört duvar arasından alınıp kentin geleceğiyle buluştuğu nokta Sinopale

Sinop’un Nefesi, katılımcılara, cama olduğu gibi, kentin geleceğine de nefes ve düşünceleriyle şekil verebileceklerini söylüyor.
Sinopale 5 kapsamında başlayan Sinop’un Nefesi projesi, bir yandan şehirde kaybolmuş bir değer olan cam üfleme sanatını gündeme getirirken, diğer yandan katılımcıları ortak yaşam alanları üzerine düşünmeye ve birlikte hareket etmeye davet eder.

Sinop’un Nefesi, dördüncü etkinliğini 2 Mayıs 2015, Cumartesi günü, Sinop’un yakın geçmişinde sanatsal ve ekonomik açıdan önemli yeri olan Sinop Cam Fabrikası’nda düzenliyor. Sinop Amatör Fotoğrafçılar Derneği, SİFAD’ın fabrikayı konu alan “Sinop Şişe Cam Fabrikası: Mekanın Anatomisi” başllıklı sergisine de 2 – 12 Mayıs tarihlerinde Sinop Mimarlar Odası Binası’nda yer veriyor. Sergi açılışından önce Vocca A Capella konseriyle Sinoplular ve Sinopseverler ile buluşacaklar.

Vocca - Walking Down The Street

Proje, Ağustos 2014 den bu yana kamusal alanlarda açtığı geçici cam üfleme tezgahlarında yüzlerce Sinoplu ve Sinop severe ulaşarak, katılımcıların nefeslerini ve düşüncelerini topladı.  Yazılı olarak paylaşılan bu dilekler arasında üç tema önem kazanıyordu: yörenin doğal güzelliklerini korumak, Sinop şehrindeki kültürel etkinlikleri arttırmak ve nükleer santralın olmadığı bir Sinop’ta yaşamak.  Katılımcı sanatın bir toplum bilinci oluşturmaktaki rolünü irdeleyen projenin bundan sonraki aşaması, bu konularda sunum ve sohbetlerle bilgilenmeye ve ortak yaşam alanına katkı sağlayacak girişimlere yoğunlaşacak.  Sinop sever kişilerin, kuruluşların ve insiyatiflerin Sinop’un Nefesi'ne, kendi ilgi alanlarından öneriler ve çalışmalar ile aktif olarak katılmalarını talep edecek.

2 Mayıs 2015, Cumartesi günü Sinopale sizi de Sinop'a bekliyor. O alışılmış modern sanat klasikleri, beyaz duvarlar, insana temas etmeyen noktalar yerine kentini kentli ile düşünen sanatta buluşmak dileğiyle.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir