Görüş Bildir
Haberler
Sınırda YPG'yi Vuran Obüslerin Yeri Değiştirildi

Sınırda YPG'yi Vuran Obüslerin Yeri Değiştirildi

Onedio Medya
17.02.2016 - 14:03 Son Güncelleme: 17.02.2016 - 14:04

TSK'nın son günlerde Suriye'de PYD bölgesine müdahalede kullandığı obüsler, bu sabah Kilis sınırındaki Akçabağlar üs bölgesinden alınarak Yüksektepe Hudut Karakolu çevresine taşındı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Suriye'de rejim güçlerinin Rusya'nın hava desteğiyle Halep'in kuzeyine başlattığı operasyonun ardından PYD'nin silahlı kanadı YPG, Azez'e yakın noktadaki Minnig Havalanı ve çevresi ile Tel Rıfat Kasabasının kontrolünü ele geçirdi. Bu gelişmenin ardından Tükiye tarafına ateş açınca Kilis sınırındaki Akçabağlar üs bölgesinde konuşlu topçu birlikleri ateşin açıldığı PYD denetimindeki bölgeye Fırtına obüsleriyle top atışı yaparak karşılık verdi.

Cumartesi gününden bu yana top atışlarının yapıldığı Akçabağlar üs bölgesinde konuşlu Fırtına obüsleri ile zırhlı araçlar, bu sabah askeri TIR'lara yüklendi.

Güvenlik önlemleri arasında buradan taşınan obüs ve zırhlı araçlar daha sonra Suriye sınırındaki bir başka nokta olan Yüksektepe Hudut Karakolu bölgesine taşındı.

Obüs ve diğer zırhlı araçların taşındığı Yüksektepe Hudut Karakolu sorumluluk bölgesindeki yüksek noktalara namluları Suriye tarafına çevrili olarak konuşlandırıldı.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
18
3
3
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Karbonat Erol

Rusya S-400 getirmese 50 defa bombalanmıştı havadan. Ama işte gözü kör olsun tenkoloji eksikliğinin. Böyle durumlarda top atışıyla mukavemet maalesef eskidi.... Devamını Gör

nebusimdi

2. Dünya Savaşı'nda yerle bir olmuş Almanyadan 2. Dünya Savaşı'na girmemiş Türkiye olarak silah satın aldığımız için utanıyor muyuz? Sanmam.