Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sadece Silkroad Oynamış Olanların Anlayacağı 14 Şey

Gamer -

Silkroad oynamış olanlar olarak oyun içerisinde bizim o an ki ruhsal durumumuzu etkileyecek birçok şey yaşadık. Bazen sevindiğimiz bazen de bizi üzen şeyler oldu. Silkroad için bilgisayar başında tonlarca vaktimizi öldürdük. Evinde bilgisayarı olmayanlar Silkroad için yaz-kış demeden internet cafelere kapandı. Çoğu zaman bu vakit öldürmeler karne notlarımıza da yansıdı. Biz de bu harcadığımız zaman içerisinde yaşadıklarımızı detaya girmeden anlatmaya çalıştık.

Unique bulunduğunda ki o heyecan.

Şimdi bir ''mor nokta'' desem fena olmazdı değil mi? :) Bir de ilk defa kesilen unique vardır ve ilk kesilen unique hiçbir zaman unutulmaz. Bazen saatlerce beklemişizdir bir yere kıpırdayamayız ha çıktı ha çıkıcak diye gözümüzü ekrana dikip öylece bakarız. Çıktığı anda da hemen bir arama telaşı başlar ve aranmaya başlanır o da ne; tabi ki sağ üstte ki mor nokta :)

Seal of Star/Sun/Moon düştüğünde ki o heyecan.

Ne güzel parlardı kutuları ışıl ışıl değil mi? :) İlk Europen ırkı geldiği zamanlar da düşen itemleri sos zannetiğimiz olurdu sonra sonra gözlerimiz alışmıştı bu duruma.

İteme + basmak istendiğinde geçen o sıkıcı zamanlar.

Harcanan elixirler, paralar ve vakitleri hiç söylemiyorum bile :) Denersin denersin sonra ne elixirin kalır ne de elixir alacak paran işte o zaman koyar adama. Nolurdu +3 kalsaydı dimi :)

İteme + denerken tuttuğunda ki yaşanan o sevinç.

+ denemek her zaman ters gitmiyor. Başarılı olunan zamanda ki sevinç o harcanan elixirleri ve paraları unutturu veriyor insana. Tabi bunun birde gaza gelip bir daha deneme isteği de var :)

İteme + denerken tutmadığında ki yaşanan o üzüntü ve sıkıntı.

Evet + denerken çoğu zaman başımıza gelen olağan bir şey başarılı olmaması. Eğer + deneme biraz daha yükseklere ulaştığı zamanlarda çok daha üzüntülü olabiliyor. Özellikle +5 sonrası immortalsız bir iteme deniyorsanız ve başarısız olduysa ve iteminiz kaybolduysa bu durum çok daha üzücü olabiliyor.

Pwpde kaybeden taraf olduğunda ki o his.

Pwp yaparken her zaman şanslı olmayabiliyoruz. Gelmek bilmeyen critical ataklar, karşı tarafın ard arda critical vuruş yapması, birden lag gelmesi vs. vs. gibi nedenlerden kaybedebiliyoruz. Ama üzülmeyin daha 1 - 0 :)

Pwpde alınan onurlu galibiyet.

Oyunda ki herşey lehine gittiği takdirde alınmış galibiyet gibisi var mı? Hele ki rakip bizden iyi bir donanıma sahipse galibiyetin tadından yenmez :)

Yeni bir skill açarken ki heyecan.

Yeterli levele ulaşmışsınızdır ve sp'niz yetiyordur. Artık ulaşmak istediğiniz skill sizin!

İlk Seal of x taktığımız an.

Paraya kıyıp bir item almışsınızdır ve ya şansınız yaver gittiyse size düşmüştür. O ilk takılan sox itemde ki heyecan unutulmaz. Yaklaştır yaklaştır ne güzel parlıyor değil mi? :)

Charınızın soyulmuş olduğunu gördüğünüz o an.

Yine her zaman ki gibi oyuna girmek istersiniz. Gerekli bilgileri yazdıktan sonra siyah ekran ve sonra o da ne ''İtemler Yok!''. O an işte tüm o geçirilen zamanlar oyun için harcanan paralar bir bir gözünüzün önünden geçer. Sonrası malum; küfürler, lanetler... Ha bir de bu insafsız charı soymakla da bırakmaz ya 12lw pk aldırmıştır ya da delete çekmiştir. Herkes yaşamaz tabi bu durumu ama defalarca soyulmuş olanlarımız da var.

''abi 5k plssssss''

Bu replik size de çok tanıdık geldi değil mi? Bakarsınız bi mesaj gelir ''sa''. Sizde selam verirsiniz ve bu sihirli sözcükleri söylerler. ''abi 5k plss''. Bunun bi farklı versiyonuda ''aga beni kassana''dır.

Facespawn

Yine bir unique bekleme zamanıdır. Her zaman ki gibi pürdikkat bekliyorsunuzdur. Tam belirdi yazısının görünmesiyle uniquenin önüne düşmesi bir olur. Nasıl bir sevinçtir o :) Şimdiden ''qz''(!).

''qz'' kelimesi.

Bu kısaltmayı Silkroad oynamayanların anlamayacağını varsayıyorum Bir unique kesildikten sonra gelen mesajların olmazsa olmazıdır. Anlamı İngilizcede ki ''gratz(harika)'' kelimesinden gelir. Ama çoğu zaman "g'' yerine "q" kullanılanılarak yazılır. Karşılığında "ty(thank you)" şeklinde cevap verilir.

Ve hiçbir online oyunun Silkroad kadar ilgi uyandırmaması.

Bir çok Silkroad'ı görmüş fakat oynamamış kişilerin söyledikleri şey "Silkroad'ın grafiklerinin kötü olduğudur''. Bunun aksine Silkroadseverler Silkroad'ın grafiklerine alışmış olduklarından diğer online oyunların hemen hemen hepsinin grafiklerinin birbirine benziyor olmasından Silkroadtan başka bir oyunu çekici bulmamaktadır. Bunun yanında Silkroad için verdikleri emekler ve eğlendikleri zamanlar akıllarına gelir. Kimine göre bağımlılık kimine göreyse sevdadır Silkroad.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
seyma-ela-yilmaz

haylen devam ediyoruz :) 10 k please

can-jaforov

gençliğimi anlattın yemin ederim duygulandım

trisequence

Cafeden geç gelip anneden babadan yenilen dayakları saymıyoruz bile

Görüş Bildir