Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sigmund Freud'dan Rüyalara Bakış Açınızı Değiştirecek 13 Rüya Tabiri

1.6bPAYLAŞIM

Rüyalar ve onların anlamları hepimizin merak ettiği şeyler. Rüyaların gelecekten haber verdiğine inanan ve  hatta rüyaların anlamına göre hayatını yönlendiren pek çok insan var. Peki Psikanaliz'in kurucusu Sigmund Freud'a göre rüyalarımızın anlamı ne?

1. Mağara

Rüyada mağara görmek, kişinin günlük hayattaki sıkıntılarından kurtulmak için kaçabileceği bir liman aradığını gösterir. Freud'a göre ise mağara, kadın cinsel oranını temsil ediyor.

2. Ata binmek

Rüyada ata bindiğini görmek, geleneksel rüya tabirlerine göre, kişinin isteklerine kavuşacağına, çok iyi makamlara geleceğine ve başarılarının sürekli devam edeceğine işarettir. Ancak Freud'a göre tabi ki farklı anlamları var. At, cinsel isteği, ata binmek ise karşı cinse duyulan tensel temas isteğini simgeliyor.

3. Böcek

Böcekler, ne yazık ki gördüğümüz zaman bize gerilim veren canlılar. Geleneksel rüya tabirleri de aynı şekilde düşünmüş ve rüyada böcek görmenin, sürekli sıkıntı çekileceği ve mutsuz olunacağı anlamına geldiğini söylemiş. Freud ise böcek görmenin, bilinçaltımızdaki bastırılmış cinsel isteğimizden kaynaklandığını söylüyor.

4. 3 rakamını görmek

Rüyada 3 rakamını görmek, geleneksel rüya tabirlerine göre, bolluk, bereket, kazanç ve huzurlu bir hayata işarettir. Ancak Freud'a göre 3 rakamı, penisi simgeliyor.

5. Diş Sökülmesi

Geleneksel rüya tabirlerine göre, rüyada dişinin söküldüğünü görmek, yine çekilecek onca çile sonrası kavuşulacak zafere, huzura işarettir. Freud ise diş sökülmesinin, eşcinsel eğilimlere işaret olduğunu düşünüyor.

6. Anahtarla kapıyı açmak

Anahtarla kapıyı açmak, güzel gelişmelerin sizi beklediğine işarettir. Freud'a göre ise, anahtar penisi simgeliyor ve anahtarla kapıyı açmak da cinsel eylemi ifade ediyor.

7. Çanta

Renk renk, çeşit çeşit, hepsi birbirinden güzel ve vazgeçilmez. Rüya tabirlerine göre rüyada çanta görmek, çekilecek zorluklar sonrası ulaşılacak zafere ve kazanca işarettir. Freud'a göre ise eğer gördüğümüz çanta güzelse, cinsel doyuma ulaşacağımız anlamına geliyor.

8. Otomobil

Geleneksel rüya tabirlerine göre, rüyada duran otomobil görmek, işlerinizin durgunlaşacağına, hareket eden otomobil ise kazanca ve işlerinizin yoluna gireceğine işarettir. Freud'a göre ise, duran otomobil cinsel isteksizliği, hareket eden otomobil ise cinsel isteği simgeliyor.

9. Şeftali

Geleneksel rüya tabirlerine göre, rüyada şeftali görmek, işlerinizin hep yolunda gideceği ve bol kazançlar elde edeceğiniz anlamına geliyor. Freud'a göre ise şeftali, kadın memesini simgeliyor.

10. Tuvalet

Geleneksel rüya tabirlerine göre rüyada tuvalet görmek, hane içinde yaşanacak sorunlara işarettir. Freud'a göre ise, bir kişinin rüyasında tuvalet görmesi, o insanın, cinselliğin utanılacak bir şey olduğunu düşündüğüne işarettir.

11. Uçmak

Geleneksel rüya tabirlerine göre, rüyada uçtuğunu görmek, birbirinden güzel haberler alacağınıza ve tüm sıkıntı ve dertlerinizin biteceğine işarettir. Freud'a göre ise, uçmak da içinizdeki cinsel isteğin bir başka ifadesidir.

12. Yılan

Geleneksel rüya tabirlerine göre, rüyada yılan görmek, etrafınızda bulunan bir düşmanı ifade eder. Freud'a göre ise, yılan, mutsuz ve tatminsiz bir cinsel yaşamın belirtisidir.

13. Şeytan

Geleneksel rüya tabirlerine göre, rüyada şeytan görmek, sinsi bir düşmanın varlığı ve kötü olaylar yaşanacağı anlamına geliyor. Freud'a göre ise bir kadının rüyasında şeytan görmesi, o kadının cinsel isteğini ifade ediyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ruya-tabirleri

Freud'un değil ama Cafer-i Sadık veya daha başka bir rüya bilginin rüya tabirleri olsa itibar edebilirdim. Rüya tabiri özellikle İslam dünyasında kullanılan bir ifade şeklidir. Kuran'da yusuf kıssasında anlatıldığı haliyle, Peygamber Hz. Yusuf (a.s), kendisine atılan iftira sebebiyle zindana gönderildiğinde, kendisiyle beraber zindanda olan iki kişi gördükleri rüyayı ona anlatılar. Hz. Yusuf da, onlara yaptığı rüya tabiri ile daha sonraki günlerde başlarına neler geleceğini onlara söyler. Freud'un böyle bir özelliği olduğunu hiç ama hiç sanmıyorum. Freud olsa olsa, ancak bazı saçma rüyaların (ki bu rüyaların rüya tabiri olmaz, bilinçaltı bazı olayların insanı çok yoğun etkilemesi sonucu görülür) neden görüldüğünü ve psikolojik arka planını yorumlayabilir. sadece bu. evet.

laylon

frodişkoya 3 kişi girmişler o.O

Gizli Kullanıcı

ota boka her şeye cinsellik demiş adam yahu. he kardeş he rüyamda tuvaletteydim. bi uyandım kendimi tuvalete zor attım. he çok utanıom he he.....

betul-leyla-suayyiplar

biri freud amca beye çaksın adam yokluktan hep böyle belli ki

balthazar

Salak mısın nesin ya?

betul-leyla-suayyiplar

bunlar ne salak salak sorular ya

hecaitomix

Tarihte topu inşaata kaçan ilk düşünür, S. Freud.

Görüş Bildir