Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sia Şarkılarının Psikolojik Tedavi Amaçlı Kullanılabileceğinin 17 Kanıtı

 > 
620PAYLAŞIM

Sia günümüz popüler müziğinin en iyi hikaye anlatıcılarından. Kimi zaman enerjik kimi zamansa insanı sakinleştiren müziklerinin ardında hikayeler yatıyor. Peki bu hikayelerin aslında birer kendini iyileştirme seansı etkisi yarattığını fark etmiş miydiniz? İşte zor durumlara iyi gelen Sia şarkıları.

1. Chandelier

Dışarıya gülerken içiniz kan ağlıyorsa, kalabalığın içinde yalnız hissediyorsanız ve bunu sizden başkası bilmiyorsa Chandelier tam olarak sizin şarkınız.

2. Elastic Heart

Aşkın hiç meydan savaşı olduğunu ve bir daha kimseye güvenemeyeceğinizi düşündünüz mü? Cevabınız "Evet"se bu şarkıyı en iyi anlayacak olan sizsiniz.

3. Big Girls Cry

Güçlü kadının aşk acısıyla imtihanını anlattığı bu şarkı, bırakın size güçlü olmanın ağlayabilmek de demek olduğunu ve sonunda uyanıp yeniden sevebileceğinizi anlatsın.

4. Titanium

Hayat ve insanlar size her seferinde biraz daha darbe indiriyormuş gibi geldiğinde şarkıyı açın, kaybedecek bir şeyiniz olmadığını ve titanyumdan yapıldığınızı, kurşun geçirmediğinizi hissedin.

5. Beautiful People

Güzel ve zengin olmanın sorunsuz bir hayat demek olduğunu kim söyledi? Güzel insanların hayatına bir de Sia'nın gözüyle bakın.

6. Burn The Pages

Geçmişin sayfalarını yakıp onlardan kurtulmayı önerdiği şarkısıyla Sia, kulağınıza "Endişelenme, dün öldü ve ben yanındayım" diyor. Depresif günler için ilaç gibi.

7. Hostage

Uyaralım, bu şarkı aşık olduğunuz kişi kalbinizi kırsa da, durumu kabullenip aşk enerjisiyle dolmaya devam etmenize neden olabilir.

8. Dressed in Black

Her şeyden vazgeçip, karalar bağladığınızda ve kendinizi bir kabuğun içine çektiğinizde bu şarkı size umut verecek.

9. Fair Game

Size meydan okuyacak karakterde birine aşık olduysanız, hem korkup hem kaçmıyorsanız Fair Game sizin için yazılmış olabilir.

10. Straight For The Knife

İntihar gibi bir aşkın pençesinden kendinizi çekerken, sizi anlayan bir şarkı arıyorsanız, doğru şarkı bu. Üstelik sevgiliye de "Epik bir kayıp yaptın" diye seslenebilirsiniz.

11. Fire Meet Gasoline

Ateşle barutun yan yana dururken çıkardığı alevlerde yanmayı anlattığı şarkıda Sia, yanmayı istemenin pek de yanlış olmadığından bahsediyor.

12. Hurting Me Now

13. The Fight

İnsan olmanın hayatta doğumdan itibaren düşmek ve kalkmaktan ibaret olduğunu anlatan şarkı, düştüğünüz anlarda size ayağa kalkma gücü verenlerden.

14. Soon We'll Be Found

Kavga etmekten yorulduğunuzda, biraz sakinleşmeye ihtiyacınız varsa, bu şarkı sizin için.

15. Cloud

Nefretin içinizde yükseldiğini hissettiğiniz zamanlarda, şarkıyla beraber kuşlara ve yabancılara taş atarak rahatlayabilirsiniz.

16. Fear

Herkesin bir korkusu olduğundan ve bunun bizi geride bıraktığından bahseden şarkıda kendinizden pek çok şey bulacaksınız.

17. I'm In Here

Oradasınız ama kimsenin sizi görmediğini hissediyorsunuz. Öyleyse yardım istemek için beklemeyin. Sia da böyle söylüyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ebru-mina-yilmaz

8. Kitap okumak icin eşlik edebilecek Nadir parçalardan biri ♡

bus-ra6

I go to sleep ? My love ? Lullaby ? CLAB YOUR HANDS ????

canselylnz

hepsi harika şarkılar

notafraid

guts over fear olmalıydı bu listede

ozankrky

Gerçekten herşey kötüye girerken böyle triplere girip iyi hissedemiyosun malesef. Ergenlik sıkıntılarına iyi gelir şarkılar.

Görüş Bildir