Görüş Bildir

Sezen Aksu: 'Tutuklu Akademisyenler Derhal Serbest Bırakılmalı'

Anasayfa > Gündem

Sezen Aksu, 'Barış İçin Akademisyenler'in bildirisine imza atan akademisyenlerden  Esra Mungan, Kıvanç Ersoy ve Muzaffer Kaya'nın tutuklanmasıyla ilgili, 'Türkiye’yi ileriye götürecek olanlar akademisyenlerdir. Ülkemizi daha fazla küçük düşürmeden akademisyenlerin derhal serbest bırakılması gerekir. Benim fikrim budur' dedi.

Tutuklanan üç akademisyenden biri olan Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Esra Mungan, kendisini ziyaret eden CHP heyetine şu açıklamayı yapmıştı:

'Öğrencilerim yüzüstü kaldı. İlk kez yaşamımda 50 saat kitap okumadım. Kitapsız kalmak benim için psikolojik bir işkenceydi. Cezaevinde ilk olarak Amin Maalouf’un kitaplarını verdiler. ‘Doğunun Limanları’nı okudum. Maalouf’u çok seviyorum. En çok öğrencilerimin derslerini düşünüyorum, dersimi çok özlüyorum.'

'Ülkemizi daha fazla küçük düşürmeden akademisyenlerin derhal serbest bırakılması gerekir'

'Ülkemizi daha fazla küçük düşürmeden akademisyenlerin derhal serbest bırakılması gerekir'

Bildiriye İmza Atan 3 Akademisyen Tutuklandı

Cumhuriyet'ten Selin Ongan'a konuşan Sezen Aksu, 'Üniversiteye sabah sekizde giderdim, ışıkları akşam ben söndürüyordum. Burada önemli olan öğrencilerimin eğitim haklarının elinden alınmış olması. Öğrencilerim yüzüstü kaldı' diyen Esra Hoca’ların tecridinden nasıl geçeceğiz?' sorusuna şu şekilde yanıt verdi:

'Türkiye’yi ileriye götürecek olanlar akademisyenlerdir. Ülkemizi daha fazla küçük düşürmeden akademisyenlerin derhal serbest bırakılması gerekir. Benim fikrim budur.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
162
74
14
13
12
6
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?