Seyahat İçin Gittikleri Ülkelerde Karşılaştıkları Durumlar Yüzünden Afallayan İnsanların Tanık Olduğu Enteresan 15 Durum

87PAYLAŞIM

Türkiye'ye gelen turistlerin bizim hakkımızdaki yorumlarını çok merak ettim.

1. "İlk gittiğim an, Paris'te yaşayan herkesin ne kadar zayıf olduğuna şaşırmıştım."

2. "Hindistan'ın bazı yerlerinde kilolu insanlara daha fazla saygı duyuluyor. Bir insan kilolu ise zengin olduğu anlamına geliyor."

3. "Tayland'daki marketlerde tuhaf bir durum vardı. Yemek kutuları içine paketlenmiş hazır yiyecekler bulunuyordu ancak içinde ne olduğunu anlamak mümkün değildi."

"Market görevlisine içinde tavuk olup olmadığını sordum ve 'Evet.' yanıtının ardından satın aldım. Otelime geldiğimde ise kutunun içinden tavuk bacakları çıktı."

4. "Lübnan'daydım ve bir kafeye gittim. Siparişimi beklerken bir garson bana meze getirdi. Geldiğim yerde bu tarz şeyler bedava sunulmaz bu yüzden baya şaşırdım."

5. "4 yıl boyunca Çin'de yaşadım. Süpermarketlerde canlı timsahlar, kurbağalar ve kaplumbağalar satılıyor."

6. "Norveç'in Bergen şehrine gittiğinizde oradaki yerlileri şemsiye kullanımından anlayabilirsiniz. Orada yaşayan yerliler şemsiye kullanmazlar."

Şemsiye kullanan biri gördüğünüzde onun turist olduğunu anlayabilirsiniz.

7. "Vietnam'da denize kot pantolon ve tişörtle giren yerliler görebilirsiniz."

8. "Çin yemeklerini hep çok seveceğimi düşünüyordum. 8 yıl önce eşimle birlikte Çin'e gittik. Bir müşteri bizi yemeğe çıkarmak istedi ve biz de Çin yemekleri ile ilgili bir sorunumuz olmayacağını söylemiştik."

"Ancak şunu söyleyebilirim ki hayatımda ilk kez bir restorandan aç olarak kalktım. Yemeklerde kaplumbağa ve kurbağalar vardı. Çorbaların içinde yüzüyorlardı."

9. "Ben kel bir adamım. Vietnam'a gittiğimde oradaki yerliler gelip karnıma dokunmak istiyorlardı. Bu durumun onları zengin edeceğini düşünüyorlar."

10. "Romanya'dayken sokak fotoğrafları çektiğim esnada yaşlı bir kadın gelip onunla kahvaltı etmemi istemişti."

11. "Çinliler çok yüksek sesle konuşuyorlar. Sanki bu kadar yüksek sesle konuşmasalar onları anlayamayacağız gibi bir ses ile."

12. "Sicilya'daki dar sokaklarda bir araba aniden durup, biriyle 5 dakika boyunca konuşabilir. Bu esnada o kişiye seslenemez ve korna çalamazsınız. Bu ayıp bir davranış olarak kabul edilir."

13. "Hindistan'da bazen yakın mesafelere gitmeniz bile en az 1 saati bulabiliyor. Otoyollara giren yüklü kamyonlar ve büyük arabalar trafiği altüst ediyor."

14. "İsveç'te yaşıyorsanız eğer misafir için tabakları ayarlamanıza gerek yok. Misafirlere sadece tabakları vermeniz yeterli olacaktır. Herkes kendi yemeğini gidip kendi alır."

15. "Japonya'daki çoğu çamaşır makinesinde sıcak su yoktur. Çamaşırlarını soğuk su ile yıkarlar. Sıcak su ile yıkamak için 2 katı para ödemek zorundadırlar. "

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Avrupa İnsanlarının Kolayca Alıp Çatur Çutur Yedikleri Ama Ülkemizde Ateş Pahası Olan 15 Ürün - onedio.com
Avrupa İnsanlarının Kolayca Alıp Çatur Çutur Yedikleri Ama Ülkemizde Ateş Pahası Olan 15 Ürün - onedio.com
Gördüğünüz Anda Hayat Pahalılığını Tokat Gibi Yüzünüze Çarpacak Bazı Ürünlerin Eski Fiyatları - onedio.com
Gördüğünüz Anda Hayat Pahalılığını Tokat Gibi Yüzünüze Çarpacak Bazı Ürünlerin Eski Fiyatları - onedio.com
Dünya Ülkelerindeki Askerlerin Ana Evindeki Gibi Olmasa da Yedikleri Kumanyalar - onedio.com
Dünya Ülkelerindeki Askerlerin Ana Evindeki Gibi Olmasa da Yedikleri Kumanyalar - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bsrakyz

#12 TÜRKİYEDE KATİL OLMA SEBEBİDİR.

yeta-butuc

Endonezya’da çocuklar ve gençler gelip bir ünlüyle karşılaşmış gibi sizinle fotoğraf çektiriyorlar. Fas’ta tavuk satan dükkandan tavuk aldığınızda canlı tavuğu teraziye koyup tartıyor, ayrıca etler buzdolabı değil de açıkta sergilendiği için, o etleri gördükten sonra pişmiş tavuk bile yemek istemiyorsunuz 🤢

crystal_maiden

Çamaşırı niye sıcak suya koyamıyoz anlamadım

f.can

Çin ve Çinli sözcüğünü gördüğüm an cinlerim tepeme çıkıyor 😡😡. pis mikroplar !!

Görüş Bildir