Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sevmiyorsak Nedeni Çok! Zombi Nefretini Gönüllerde Harmanlamış Koca Yüreklere Dair Her Şey...

-
Abone ol

Zombiler, popüler kültürün en gözde varlıklarından biri hiç kuşku yok ki. Üzerine yüzlerce film çekildi, kitaplar, şarkılar yazıldı... İlk ortaya çıktıklarında barındırdıkları alt metin ile güçlü bir metafora sahiptiler. Adeta günümüz insanını tasvir eden bu yaşayan ölüler insan beyni yiyerek tüketim toplumunun iyi bir örneğiydi. Fakat Hollywood gibi bir sektör bunun da altını boşaltıp önümüze sundu. Bu zombiler, izlemesi keyifli olmaktan çok can sıkıcı ve bomboş bir seyir sundular.

Elbette zombiseverlerin sayısının büyük olduğunu biliyoruz, alınmaca gücenmece yok; sadece zombileri sevmeyenlerin anlayabileceği nedenleri inceledik...

Zombilerin popüler kültürün en önemli doğaüstü varlıkları olduğunu söyleyelim öncelikle. Sinemada, edebiyatta ve popüler kültür içerisinde geniş bir külliyata sahipler.

Haklarını yemeyelim şimdi, ne de olsa alıcısı var...

Fakat yine de diğer doğaüstü varlıklarla karşılaştırmak gerekirse zombileri sevmeyenlerin sayısı da hatrı sayılır miktarda.

Yani leş gibi pasaklılar nasıl sevelim...

Öncelikle fantastik alemin en zayıf halkasıdır zombiler... Varlıkları bir güç gösterisinden çok uzaktır; tamamen içgüdüsel ve beyin yeme odaklı hareket ederler.

Sen ölümden dön ve tüm derdin iki gram beyin yemek olsun. BOMBOŞ BİR VARLIKSIN SEN ZOMBİ.

Çünkü sürekli açlardır ama hiçbir insanı tamamen yedikleri şu ana dek hiçbir filmde görülmemiştir...

Annelerimizin de dediği gibi "Açım açım dedin, hiçbir şey yemedin..."

Hem yediklerini sindiremeyeceklerini bile bile neden yemeye ihtiyaç duydukları da başka bir muammadır.

Neticede şu ana kadar fantastik evrenden öğrendiğimiz bir şey varsa o da ölüler yemez, içmez, uyumaz. 😒

İnanılmaz yavaş hareket ederler, savsak savsak yürürler, ne bir planları vardır ne de bir planı uygulayabilecek zekâları...

Burada tüm zombi dostlarımıza ünlü düşünür İbrahim Tatlıses'in "Düşe kalka geldim ben bu avıma..." adlı şarkısını armağan ediyoruz.

Bu yüzden de bir insanı kolayca yakalayabilmeleri pek mümkün değildir. Ama yine de onca filmde zombilere nasıl yem olunur, çözülebilmiş değil.

Herhangi bir iradeye, vicdana ya da anıya da sahip değillerdir; filmlerdeki gibi tanıdığınız ama zombiye dönüşmüş biri üstünüze üstünüze geliyorsa ona laf anlatmaya çalışmak ya da gözlerinin içine bakmak aşırı mantıksızdır.

Buna bildiğin kerizlik deniyor, ah insanların içindeki o bitmek bilmez umut!

Ayrıca bir şeye itaat ediyor gibi görünseler de herhangi bir şeye itaat etmiyorlardır, efendileri yoktur. Bu işi daha da büyük anlamsızlığa sürüklemektedir.

Kıyamet alameti deyip geçecek miyiz yani...

Doğaları gereği savaşçı yapıları yoktur, bu sebeple fantastik evrenin diğer varlıkları gibi bu evrenlerde karşı karşıya gelebileceği herhangi bir tür mevcut değildir.

Filmlerde dizilerde türlerin kapışmasını izlemek güzel değil mi? Zombilerin öyle bir şansı yok...

Zaten tek başlarına pek bir işlevsizler, birkaç kişi toplanınca az buçuk bir şeyler olur gibi oluyor. O da çok verimli değil.

Sağ kalan birkaç kişi el birliği ile şehirdeki tüm kanalizasyon kapaklarını açık bıraksa sorun çözülecek gibi de işte o zaman da film biter.

Öldürülmedikleri ve yiyecek beyin buldukları sürece ölümsüz ölüdür zombiler. Ama kimse de onlara özenmez, kimse onlara 'hadi beni de zombiye dönüştür de ebediyete kadar birlikte olalım' demez.

Tedavisi yoktur, virüs bir kere vücudu sarmış içten içe çürütmektedir.

Yine de zombiler popüler kültürün bir parçası, eğlencemiz olmaya devam ediyorlar. Bu evren Michael Jackson'ı bile zombi yaptı, hey gidi heeey!

Şarkıda da dediği gibi "Gece yaratıkları çağırıyoooor..."  👀

Seveni de kızmasın hemen, yorumlarda sebeplerinizi duymak isteriz! 👇

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mehmet-furkan-yalvac

Dünyayı bassalar hayatta kalanlardan olurum. Twd fanıyım ztn daha da kolay olur baskın olursa veni bulun😁 yani elimde düğme olsa zombi virüsünü salcak basarım biri ölür zombi olur. Twd den söz(kimse ölmez ben ölmem sen de ölmessin çünkü hepimiz değişiriz) not bu şeylere zombi diyenin... Nerden biliyormuş yürüyen ölüler, aylaklar veta sade yamyamlar desinler

batuhan-soyler1

zombi felan hikaye hocam Türkiyede etin kilosu kaç para biliyonmu sen sikerler zombisini bedava et var desinler kim kimi yiyomuş o zaman gör 😂😂😂

ojjina

İşsizlik kötü bir şey tabi

musikisinas-don-vito

Bu düpedüz ırkçılık. Zombi severler için amme hizmeti: (Vıcık vıcık aşk sosuna bulanmış, ergenlere hitap eden kusturucu vampir işlerinden sıkıldınız ve yarı komik bir şeyler mi izlemek istiyorsunuz? Bu dizi size göre, üstelik aptal bir zombi de değil, beslenmek için adli tıp morgundan daha iyi neresi olabilir ki?)

musikisinas-don-vito

Bir de eski olsa da eğlenceli bir oynanışı olan şu oyun var (İçinde takip edilesi platonik bir aşk hikayesi de var):

petek-yurur

Zombiler iyidir severiz zombileri. The Walking Dead'i hala izleyen insanlardanım. Geçtiğimiz hafta sonu vizyona giren Türk korku filmi Sandık'ta zombi hikayesi bu arada. Beklediğimden iyi çıktı açıkçası. Fragmanı için

Görüş Bildir