Görüş Bildir
Haberler
Sevimli ve Akıllı: Sharp'tan Robot Akıllı Telefon RoboHon

Sevimli ve Akıllı: Sharp'tan Robot Akıllı Telefon RoboHon

Batuhan
06.10.2015 - 14:00
İçeriğin Devamı Aşağıda

Büyük ve ağır gibi duruyor olabilir fakat hantal bir çocuk oyuncağı görünümlü robot akıllı telefon RoboHon ‘un videosunu izlemeden kararınızı vermeyin deriz. Sharp ‘ın yeni tanıttığı robotu RoboHon, hareketleri, oturup kalkması, sesi ve dans etmesiyle epey sevimli; teknik özellikleriyle de oldukça fonksiyonel.

Bugün 1 Nisan olsaydı, Sharp’ın bizlere şaka yaptığını zannederdik ama görünüşe bakılırsa şirket gayet ciddi. Bağımsız olarak hareket ettirebildiği iki kolu ve iki bacağı olan RoboHon, ses ve yüz tanıma özelliği sayesinde sahibini tanıyor. Onun sesli komutlarına cevap verebiliyor. Kamerasıyla fotoğraf ve video çekebiliyor; dahili projeksiyonu ile de multimedya içerikleri karşısındaki yüzeye yansıtabiliyor. Boyu yaklaşık 20 cm olan robotun esas özelliği 3G ve LTE destekli bir akıllı telefon olması. 390 gramlık telefonda 1,2 GHz’lik dört çekirdekli işlemci ve 2 inç 320×240 piksel ekran bulunuyor.

Japon sevimliliğinin ufak bir robota yansıması olan bu akıllı telefonu Sharp, 2016’nın ilk yarısında piyasaya süreceğini ifade ediyor. Fiyat konusunda ise herhangi bir bilgi henüz yok.

LOG

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0