Sevilay Yılman: 'PCR Testini Pozitiften Negatife Çevirebilen Bir Şebeke Var'

 > 
402PAYLAŞIM

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, yurt dışına çıkışlarda PCR testinin zorunlu olduğuna vurgu yaparak, pozitif test sonuçlarını negatife çeviren bir şebeke olduğunu iddia etti. 

'Skandalı ispat eden iki test sonucu elimde'

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, Çıkıştaki koronavirüs testinde büyük skandal başlıklı yazısında, yurt dışına çıkışlarda zorunlu olan PCR testininde pozitif çıkanları negatife döndüren bir şebeke olduğunu iddia etti. 

Yazısında, "Sonucunuz pozitif olsa bile önemi yok çünkü ekstra bir efor sarf ederek testinizi negatife çevirecek bir organizasyon kurulmuş. Bu skandalı ispat eden iki test sonucu elimde. Bu belgeleri paylaşıyorum. Ancak skandalın boyutunun bundan çok daha fazla olduğuna da dikkatinize çekiyorum" ifadesini kullanan Yılman, şu örnekleri paylaştı:

Yazının ilgili bölümleri şu şekilde:

"Sarah Alqoobaa adlı Kuveytli, Ekim ayının 15’inde Ataköy’de bir hastaneye saat 06.00'da PCR için numune veriyor. Sonuç 23.47'de “pozitif” olarak sisteme yükleniyor. Ancak biletinin yanmasına razı gelmeyen, yani her ne olursa olsun ülkesine dönmek isteyen Covid-19 pozitif hasta için devreye giriliyor."

"Ertesi günü, yani 16 Ekim’de bir başka hastaneye saat 14.22'de müracaat yapılıyor ve numune veriliyor. Ancak normalde en az 8 saatte sonuç alınabilen PCR testinin negatif olan sonucu yaklaşık 40 dakika sonra hastaya İngilizce olarak teslim ediliyor.

Ve o hasta, yani Sarah Alqoobaa adlı yabancı ertesi günü yani 17’sinde Jazere Airways’e ait uçakla ülkesine dönüyor."

'Bu iş bir sektör olmuş İstanbul'da'

"Denilene göre bu iş bayağı bayağı bir sektör olmuş İstanbul’da. Şimdi top ilgili bakanlıklarda. Üç kuruş daha fazla kazanmak adına adeta simsarlık yapıp testleri pozitiften negatife çevirten işgüzarlardan ve hastanelerden hesap sorma vakti onlarda artık. Müracaat edenlerin PCR testi sonucuna 40 dakikadan daha az zamanda negatif sonucu yazan hastanenin adını hukuki mecburiyetlerden dolayı burada gizliyorum. Ancak yetkililerin tarafıma ulaşması halinde hem elimdeki belgeleri hem de başka bildiklerimi seve seve aktaracağımı da not olarak ekliyorum."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir