Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sesli Kitap Okuyana, Saç Kesimi Bedava

Anasayfa > Gündem

Günün 'insanlığa olan inancımız arttı' dedirten haberi, çocuk müşterilerinin saçlarını kitap okumaları şartıyla ücretsiz kesen berberden geliyor. Okulların açılmasına az bir zaman kalmışken henüz okumayı tam olarak sökememiş, sesli okumaktan çekinen olan çocuklara birazcık da olsa yardımcı olabilmeyi dileyen bu adamın yaptığı şey bu ara sosyal medyada en çok konuşulan olaylardan.

Okulların açılmasına şunun şurasında hiçbir şey kalmadı. Geçtiğimiz sene okumayı çözememiş, bütün yazı da aslında içten içe buna dertlenerek geçirmiş çocuklar için bu dönem çok daha stresli olması gayet normal. Courtney Holmes isimindeki berber de bu duruma kendince ufak ama insanlık için çok büyük bir yardımda bulunarak, ona kitap okumayı kabul eden minik müşterilerinin saçlarını ücretsiz kesmeye karar verdi.

Berber dükkanındaki masadan diledikleri kitabı seçen çocuklar Holmes onların saçlarını keserken ona kitap okuyorlar. Zorlandıkları ya da okuyamadıkları durumda ise Holmes işi gücü bırakıp onlara yardım ediyor, birlikte okuma pratiği yapıyorlar. USA Today’in haberine göre bu fikri ortaya attığında birkaç çocuğun ilgi göstereceğini düşünen Holmes, berber dükkanının önünde 20 kadar çocuğun sıraya girdiğini görünce şaşkınlığını gizleyememiş.

Radikal

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?