Sertab Erener'den Makyajsız Fotoğrafına Acımasız Yorum Yapan Cengiz Semercioğlu'na Ahlak Dersi Gibi Cevap

960PAYLAŞIM

Sertab Erener o kadar güzel cümleler kurmuş ki, inşallah karşısındakiler anlamıştır...

Sertab Erener sadece bir nesil için değil, bir ülke için çok şey ifade ediyor. Göğsümüzü kabartan başarıları, her şarkısında insanın kendinden bir şeyler bulması ve tevazu sahibi tavırlarıyla bambaşka bir yıldız.

Geçtiğimiz günlerde yorucu bir Avrupa turnesinden dönen Erener'i, magazin gazetecileri fotoğraflamış. Sertab da bu makyajsız ve daha önemlisi izinsiz fotoğraf için tepkisini göstermiş ve "Ben ünlü değilim, çekmeyin beni" diye bağırmış.

Fotoğrafı Sertab Erener'in hoşlanmayacağını bildiğimiz için yaymamaya çalıştık. Sadece fotoğraf anındaki kompozisyonu görmenizi istedik...

Bunun üzerine magazin gazetecisi Cengiz Semercioğlu, bu konuyu masaya yatırdı ve birbirinden akıl almaz cümleler kurdu. Ne demek "Fotoğraf kimsenin hoşuna gidecek bir kare değil?"

Yorumun tamamı şu: "Sertab kusura bakmasın ama ne giydiğine, ne sürdüğüne bakmadan ünlülerin fotoğrafı çekilir. Kaldı ki günümüzde gazeteciler çekmese, vatandaş çekip sosyal medyaya yüklüyor. Evet, fotoğraf kimsenin hoşuna gidecek bir kare değil. Bırakın ünlü olmayı, kadın olmayı, erkek ya da ünsüz olsanız da böyle bir fotoğrafınızın çekilmesini istemezsiniz. Ancak ünlü olmanın bir bedeli var, işte bu fotoğraf da o bedellerden biri."

Aynı köşede bir de Onur Baştürk yorumu var ki, onun analizini de sizlere bırakıyoruz...

Ünlü kadınlar tabii ki makyajsız ya da doğal halleriyle fotoğraflanabilir. Üstelik tüm dünyada doğal görünme, makyajsızlık yükselişteyken... Sertab Erener’in kızmasının nedeni o an gerçekten iyi görünmediğine ya da estetikli halinin çok belli olacağına inanması. Ama fotoğrafçılar onun iyi görünme anını bekleyecek değiller tabii ki. Kızmasına gerek yok!

Tüm bu anlamsız masaya yatırmalar, sorgulamalar ve dikte edici tavırlara Sertab Erener çok doğal olarak dayanamadı elbette ve Twitter hesabından bir paylaşım yaptı.

Bir kadına şunu yazdırmak zorunda hissettirdiler. İnanılmaz!

Bu olaylardan sonra sosyal medyanın tepkisi de gecikmedi elbette.

ayçe abana

zehrarengiz

cilvelikartonpiyer

ebruli

Hakan Hepcan

F M U

Çok şey yazılır, çok şey söylenir. Sertab Erener kendini fazlasıyla yormuş bile. Biz buraya sadece küçük bir "SİZE NE?" bırakalım en iyisi...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
liar

Cengiz S. malı.

maca_as

Skandal peşinde koşan, tüketim topluluğunun, tüketilecek popçularına aşık gazeteci bozuntuları ötede oynasın, gürültü yapmasın boşuna. Tvde seksi danslarla, internetteki skandallarıyla değil, kasetlerdeki sesinden sevdik biz Sertab'ı.

friendsister

yani ben anklamıyorum magazine olağanca gücü ile hizmet eden o kadar insan varken niye bu kadını magazin malzemesi yapmaya çalışıyorsun ki.. o iki adamı da zerre sevmem boş konuşmayı da meslek haline getirdiler helal valla

jey

Şimdi nazal öncel defalarca makyajsız röportaj verdi hiç gocunmadı garipsemedi ve makyajsız haline de bir iki yorum dışında, skandalmiş gibi tepkiler verilmedi. Ama sertap erener özellikle makyajsız goruntulenmedigi için evet makyajsız hali bir haberdir. Gazetecinin yaptığı taciz mi? Evet. Cengiz pezosunun yaptığı hadsizlik mi? Evet. Olayı olmayan yerlere götürmeye gerek yok. Yok ben güzelliğe önem vermem bilmem ne.. herkes verir bu önemi. Hele hele bir star için diş görünüş çok önemlidir, değilse makyajsız röportaj ver olsun bitsin. Ama izinsiz fotoğraf çekme ve bunu paylaşma suçtur! Suç Bu! Ünlü olmak şamar oğlanı olmayı gerektirmiyor. Olay bu. Cengizin pezoluğu değil.

omeravc912gmail.com

ya yürü git ne alaka sertap. cengiz haklı ya hiç kusura bakma

Görüş Bildir