Görüş Bildir

etiket Senin Ses Tonun Ne?

Haberler
> Test
> Senin Ses Tonun Ne?

Verdiğin cevaplara göre senin ses tonun ne?

1. Cinsiyetini seçer misin?

2. Yaşını da seç.

3. Seni sen yapan en iyi kelime bunlardan hangisi?

4. Eski sevgililerinin sosyal medya hesaplarını hala stalklıyor musun

4. Eski sevgililerinin sosyal medya hesaplarını hala stalklıyor musun

5. Aralarında yaşamak istediğin dönem hangisi olurdu peki?

6. Peki kahveni nasıl içersin?

7. Son olarak evine bir duvar kağıdı seç!-

Tenor!

Tenor!

En tiz ya da ince erkek sesine verilen isimdir ve sıralamada baritonun hemen üstünde yer alır. Bir Tenorun ses aralığı ara Do'nun bir oktav aşağısı (C3) ile bir oktav yukarısı (C5)'tir. Standart değerler dışında en alçak nota olarak B♭2 (Si bemol 2) ve en yüksek nota olarak ara Do'dan yukarıdaki Fa'ya kadar çıkabilirler (F5). Operada standart tenor repertuvarında en alçak ses A2 'dir (La2) (Mime, Herod); ancak çok nadir bazı roller C3 'e kadar alçalabilirler.

Bas!

Bas!

En pes olan insan sesi türüdür. Herkeste bulunmayan; az rastlanan bir ses tonudur.

Soprano!

Soprano!

Soprano, vokal tanımlı müzikte en tiz kadın veya genç erkek çocuk sesine verilen teknik bir isimdir. Çoğu zaman kadın vokalini tanımlamak için kullanılmasına rağmen aynı zamanda bir çalgı topluluğunda en ince sesleri veren müzik araçları için de kullanılabilir. Soprano vokal olan şahsın nefes kontrollerini sıkı tutması esas alınır. Detone olmamak temel madde olarak sayılabilir. Kelimelerin arasında girilen soprano ölçüsü ritmle birlikte dikkate alınmalıdır.

Kontralto!

Kontralto!

Kontralto, klasik müzikte kadın seslerinin en kalını (en derini) ve böyle sesi olan kadın şarkıcı, Kalın Alto. Kontraltolar en düşük ses aralığına sahip olan kadın şarkıcılardır. Öyle ki, ses aralıkları tenor ve Mezzo-Soprano arasındadır. Sesleri genellikle orta Do'nun altındaki Fa (Bilimsel notasyona göre F3) ile orta Do'dan sonraki ikinci Sol (G5) arasındadır; fakat bazı sesler, orta Do'nun altındaki Mi'ye (E3) kadar inip, yine orta Do'dan yukarıdaki Si-bemol'e (B♭5) kadar çıkabilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
387
159
92
65
48
38
30
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Ses tonunun karakterle ne alakası var? Yanlış!

Kadife Özkan

Ben de sesimi kaydedicek sandım 🤦🏻‍♀️

yumeko

ne alaka aq mal mal işler. bu testte baya saçmalamışsınız. ayrıca yanlış.