Sen Hangi Meslek İçin Yaratılmışsın?

281PAYLAŞIM

Salak eğitim sistemi, çevre baskısı yüzünden falan aslında istediğimiz mesleği yapamıyoruz; ama hepimizin kafasının köşesinde bir meslek kalıyor; belki de o meslek için yaratılmışızdır, kim bilir?!

"Hangi mesleği seçmeliyim?" diye kendine sürekli sorular soruyorsan doğru yerdesin. Hangi meslek sana uygun hangisi sana yakışır onun cevabını bu testimizde veriyoruz! 

Gelecekte hangi meslek olacaksın biliyor musun? Seninki hangisi?

Çıkan sonuçları yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutma! 

1. Cinsiyetini öğrenerek başlayalım.

Kadın
Erkek

2. Patron veya müdür olmak ister miydin?

Hayır
Evet

3. Mevcut maaşın ne kadar peki?

4. Kendini bir hediyeyle ödüllendireceksin diyelim! Bu, ne olurdu?

Kitap
Netten saçma salak şeyler alırım
Dışarıya çıkar eğlenirim
Yeni kıyafetler
Hediyeye vereceğim parayla yatırım yaparım
Kendime alacağıma başkasına alırım

5. Şu andaki müdürün veya patronun seni nasıl tanımlıyor?

Profesyonel
Mükemmeliyetçi
Patronum yok!
Girişken
Potansiyelli
Yaratıcı
Ayrıntıcı
Düzenli
Hiçbiri

6. Evcil hayvanını seç!

Tavşan
Kedi
Gelincik
Hamster
Balık
Köpek
Kaplumbağa
Bukalemun
Kuş

7. Peki ya nerede çalışmak istersin?

Home Ofis
Plazada
Şirin ve küçük bir binada

8. Pekii, iş arkadaşının kim olmasını istersin?

Angelina Jolie
Orhan Pamuk
Sigmund Freud
Gregory House
Savcı Esra
Vedat Milor
Stephen Hawking
Selim Yuhay
Barack Obama

9. Sen hangi tip bir çalışansın?

10. Sence bir ofisin olmazsa olmaz şeyi nedir?

Yakınlarında bir restorantın olması
Kafa dengi iş arkadaşları
Rahat sandalye
Eve Yakınlığı
Atıştırmalık
Yeni bilgisayarlar
Asansör
Kahve/Çay Makinesi
Hepsi

Doktor!

Sen çok zeki ve dirayetli bir kişiliksin. Yeni şeyler öğrenmeyi çok seviyorsun. Ayrıca zorluklardan kaçmak sende yok. Yüzleşebiliyor ve sorumluluk alabiliyorsun. Daha da önemlisi bunları büyük bir zevkle yapıyorsun. Çalışkansın ve pek tabii ki de ulu bir amacın var: İnsanlara yardım etmek. Kısaca sen doktor olmak için yaratılmışsın.

Bilim İnsanı!

Sen oldukça analitik, planlı-programlı ve zeki birisin. Bilgiye karşı çok büyük bir açlığın var ve bu konuda da asla sınırın yoktur: Bu dünyadaki bilinebilecek her şeyi bilsen bile, kendini yine de hiçbir şey bilmeyen bir cahil sayarsın, öyle bir sınırsızlıktan bahsediyoruz burada. Soru sormayı çok seviyorsun; çünkü doğru sorunun her şey olduğunu biliyorsun. Kısaca sen bu dünyaya yeni icatlar, yeni keşifler ve yeni teoriler bulmak için gelmişsin!

Aktivist!

Senin en öne çıkan özelliklerin, duygusallığın, azmin ve pek tabii ki inatçılığın. Yani seni inandığın şeylerden hiçbir şey asla vazgeçiremez. Bu özelliklerin eskiden senin başına türlü belalar açmadı değil; fakat sen bu özelliklerini erdeme çevirmeyi bildin. Kısaca senin buraya gönderiliş amacın, bu dünyayı değiştirmek ya da en azından o uğurda çabalamak!..

Psikolog!

Senin çok sıcakkanlı, çok merhametli ve çok duyarlı bir kişiliğin, bir ruhun var. Her şeyden önce dinleyebilme gibi yüksek bir erdeme sahipsin. Yardımseversin de. Oldukça iyi bir konuşmacı, bir hatip olduğunu da söylemek gerek. İkna kabiliyetinden bahsetmiyoruz bile. İlham veriyorsun herkese. Bu özelliklerinle senden çok iyi psikolog olur, sen bunun için yaratılmışsın!

Aşçı!

Sen oldukça yaratıcı, sabırlı ve titiz bir kişiliğe sahipsin. İnsanları tatmin edecek lezzetler yaratmaktan hoşlanıyorsun; yani eserlerini tattıktan sonra insanları yüzünde oluşan hoş ifade için her şeyini verebilirsin. Kısaca sen bu dünyaya en güzel sanatı icra etmek için gelmişsin: Yemek yapma sanatı; senin yanında olan kilolardan kilo beğenir valla :)

İtfaiyeci!

Senin çok güçlü bir karakterin var. Çeviksin, hızlı düşünüp hızlı karar alabiliyorsun ve pek tabii ki inanılmaz cesur bir yüreğe sahipsin. Modern süper kahramansın yani, tek özel gücünse mangal yüreğin. Fakat yine de mütevazisin, ki bu da seni erdemli, yüce ruh yapıyor. Kısaca sen başkalarını kurtarmak için yaratılmışsın!

Hakim!

Sen adaletin, hakkın, hukukun insanısın; oldum olası böyleydin. Senin terazinin her iki kefesi de hep dengededir yani. Objektifsin; suçu kendi kardeşin işlemişse bile, gözünü kırpmaz kalemini kırarsın. Düzenlisin ve acele kararları sevmiyorsun. Bir şeyin sonucuna varırken illaki tüm yönlerini düşünüp karar veriyorsun. Kısaca sen bu dünyaya hakim olmak için gönderilmişsin, ey adaletin yılmaz savunucusu!

Yazar!

Senin oldum olası yazma çizme işleriyle aran iyiydi. Bu özellikse doğuştandır, sonradan kazanılamaz. Geniş bir hayal dünyan var, artistiksin, yaratıcısın. Gözlem yeteneğine ise diyecek hiçbir şey yok, tam bir insan sarrafısın sen. Ancak her şeyin ötesinde, senin olayın "düşünmek", ki çoğu kişi ne yazık ki yapamıyor bunu. O düşünceler beyaz a4'e öyle bir akıyor ki, sanarsın sihir. Kısaca sen bu dünyaya anlat diye, yaz diye gelmişsin. Başka bir işte istesen de başarılı olamazsın...

Mimar!

Sen oldukça detaycı bir insansın; sana öyle bir göz verilmiş ki, istemesen de detayları görebiliyorsun. Başarıya aç bir insan olduğunu da söylemek gerek. Ayrıca sen oldum olası basit, adi, sıradan şeyleri sevmedin, sevemedin. Klassın, zarifsin, elitsin. Kısaca sen mimar olmak için yaratılmışsın; çünkü sen hem sanatın hem de sayıların insanısın: Muhteşem denge!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
durukes

OoOOoOoOOoOo Bilim insanları toplansın ghjbhjklfvb dnf xgggb

ozge-feyza-yilmaz

aktivist.ileride gerçek mesleğimi ele alınca yapabilirim umarım.istiyordum zaten

firat-karaca2

salak salak konuşma baa

murodmrts1

Yazar? Ben? Yazar? Beeeen? Yok canım :D Yani o kadar geniş bir hayal dünyam var mıdır bilmem kendimi tam olarak tanıyamadım daha.

yasinkaya2015

Aşçılık mesleği ile alakam ve yeteneğim yok ki ! Ben en iyisi temizlikçiliğe devam edeyim 🙄

Görüş Bildir