Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Şekil Yapayım Derken Söyleyenin Elinde Patlamış Geleceğe Dair 25 Öngörü

 > -
Abone ol

Televizyon tutmaz dediler, şimdi önünden ayrılamıyoruz. Yüksek hızlı tren ancak bir delinin hayali olabilir dendi, şimdilerde çoğumuz hızlı trenleri kullanıyoruz. Plak şirketinin albüm yapmayı reddettiği efsane grup kim? Bunlara benzer, söyleyenin elinde patlamış diğer öngörüler neler? Cevaplar içeriğimizde!

Kaynak: http://www.sliptalk.com/famous-incorrect...

1. "Roketlerin dünya atmosferini geçmesine olanak yoktur." –New York Times, 1936.

2. "Nükleer enerjinin hiçbir zaman gerçekleştirilebileceğine inanmıyorum." –Albert Einstein, 1932.

3. "Beatles’ın yaptığı müziği beğenmiyoruz. Zaten gitarla yapılan müziğin modası birkaç yıla geçer." –Decca Plak Şirketi, 1962.

4. "Telefonun bir iletişim aracı olarak düşünülebilmesi için çok eksiği var. Hiçbir işimize yaramaz." –Western Union, 1876.

5. "Reagan, hiç başkan olacak bir adama benzemiyor ki, niye filmde onu başkan rolünde oynatalım?" –'Best Man' filmi için Reagan’ı reddeden United Artists yöneticisi, 1964.

6. "Yüksek hızlı tren yolculuğu imkansızdır. Yolcuların hepsi havasızlıktan boğularak ölür." –Dr. Dionysius Lardner, 1830.

7. "Dünyada belki de en fazla 5 bilgisayara ihtiyaç vardır." – Thomas Watson, IBM, 1943.

8. "X-ışınlarının bir aldatmaca olduğunu herkes görecektir." –Lord Kelvin, 1883 – Kraliyet Bilim Akademisi

9. "Ben de dahil herkesin fikri, elektrikli lambanın saçma ve geçici bir icat olduğudur." – Edison'un icadı hakkında Henry Morton, 1880 – Steven Teknoloji Enstitüsü

10. "Atlar her zaman kullanılacaktır. Otomobil ise ancak geçici bir moda olabilir." –Henry Ford’un kredi talebi üzerine otomotiv sektörünün geleceği konusunda ekspertiz veren Michigan Tasarruf Bankası müdürü, 1903.

11. "Televizyonun modası geçecektir. Kim her akşam aynı aptal kutuya bakmak ister ki ?" –Darryl Zanuck, 1946,

12. Berlin’den Potsdam’a bir günde bedava atla gidiliyorsa, bir saatte gidebilmek için trene kim para öder ki?" –Kral William I , 1864.

13. “İnsanların evlerinde bilgisayar bulunması da ne demek. Bence hiç kimsenin evine bilgisayar sokmak için herhangi bir geçerli nedeni olamaz.” –DEC firması CEO’su Ken Olson, 1977.

14. "Eğer çok sigara içmek akciğer kanserinde bir rol oynuyorsa bile, bu çok önemsiz bir roldür" –W.C. Heuper, Ulusal Kanser Enstitüsü, 1954.

15. "Hayır, savaşı bitirecek." –Makineli tüfeğin mucidi Hiram Maxim'in 'Bu silah savaşı daha kötü hale getirmeyecek mi' sorusuna verdiği cevap.

16. Telsiz bir cihazdan kim müzik dinler, kim buna para verir ki ? – David Sarnoff, 1921 – radyoya yatırım için gelen bir mucide.

17. "Bundan daha büyük bir uçak yapmak imkansızdır." –İlk 10 kişilik Boeing uçağını yapan mühendislerden biri.

18. "Özür dilerim ama, hangi gemi rüzgara karşı gidip bir de top ateşleyebilir ki? Bu saçmalığı dinlemek istemiyorum." –Napolyon Bonapart, Fulton Buharlı Gemisi için yorumu.

19. "Süvarilerin yerini bu demir yığınlarının alacağı fikri çok gülünç." Feldmareşal Heig'ın emir subayının tank tanıtımlarında yaptığı bir yorum, 1916.

20. "İtiraf etmeliyim, denizaltı dedikleri şey sadece içindekilerin boğulmasına neden olur, o kadar." –İngiliz romancı H.G.Wells, 1901.

21. "Dünyada en çok 5000 fotokopi makinesine ihtiyaç var." –IBM Yönetim Kurulu’nun fotokopi piyasasına girecek Xerox’a mektubu, 1959.

22. "Amerikalıların telefona ihtiyacı olabilir, ama bizim ihtiyacımız yok. Yeterince postacımız var." –Sir William Preece – İngiliz Posta Servisi, 1878.

23. "Hazirana kalmaz, unutulur gider." –Variety dergisinin Rock n' Roll türü hakkındaki yorumu, 1955.

24. "Vietnam, turistik safari için ideal bir ülke." –Newsweek dergisi, 1963.

25. "Paris Fuarı [1878] sona ersin, bir daha elektrikli aydınlatma görmeyeceksiniz." –Oxford Prof. Erasmus Wilson.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sumy

Muhtar bile olamaz dediler ellerinde patladı ;)

first_time_lord

–Dr. Dionysius Lardner, tanrım??

semihcuha

7. "Dünyada belki de en fazla 5 bilgisayara ihtiyaç vardır." – Thomas Watson, IBM, 1943. bu söz hariç hepsi doğru...

dry-ock

insan olmanın verdiği dayanılmaz çok bilmişlik :)

yorumsuzinsan

Çok güzel olmuş. 3 te harbi sıçmışlar. Bide 15 doğru ya. Savaşı bitirir yani ama tek tarafın lehine.

Görüş Bildir