Görüş Bildir
Haberler
HDP: 'Seçim Hükümetinde Yer Almaktan Kaçınmayacağız'

HDP: 'Seçim Hükümetinde Yer Almaktan Kaçınmayacağız'

FreiGeist
18.08.2015 - 16:14

HDP Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bilgen, 'Seçim hükümetinde yer almaktan kaçınmayacağız. Seçime gitme konusunda sorumluluk alacağımızı beyan ediyoruz. Türkiye fiilen darbe süreci yaşıyor. Şehirlerde olağanüstü hal ilan ediliyor' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

'Barışa dair bir program, konsept önümüzde geldiğinde kapımızın herkese açık olduğunu bir kez daha ifade ediyoruz. Seçim hükümetinden kaçınmayacağız. Seçmen iradesinin sandığa özgürce yansıyabileceği bir atmosferde seçime gidilmesi konusunda elbette sorumluluk üstleneceğiz. Farklı siyasi partilerin öncelikleri ve Türkiye'de barışa dair yaklaşımındaki farkları çok net görüyoruz. Biz istemezuk tarzı bir siyasetten yana değiliz' diye konuştu.

'TÜRKİYE FİİLEN DARBE SÜRECİ YAŞIYOR ŞEHİRLERDE OLAĞANÜSTÜ HAL İLAN EDİLİYOR'

Türkiye'nin fiilen darbe süreci yaşadığını ileri süren Bilgen, 'Somut bir sorun var önümüzde. Türkiye fiilen darbe süreci yaşıyor. Şehirlerde olağanüstü hal ilan ediliyor. Bu ortamdan çıkmak ve bir an önce herkesin can güvenliğini sağlanması için ne gerekiyorsa onu yapmak gerektiğini düşünüyorum' dedi.

'CENAZE TÖRENLERİNDE AİLELERİN FERYADINI DUYMAZLIKTAN GELMEK HİÇBİR SİYASİ PARTİNİN HAKKI DEĞİLDİR'

Bilgen, 'Cenaze törenlerinde ailelerin feryadını duymazlıktan gelmek hiçbir siyasetçinin, hiçbir siyasi partinin hakkı değildir. Böyle bir şeyi biz kabul etmiyoruz. Türkiye2ni güven içerisinde seçime gitmesi gerektiği ile ilgili bir irade 23 Ağustos'ta netleşirse, önümüzdeki günlerde başka bir alternatif ortay çıkmazsa biz güven ortamı içerisinde seçime gidilmesi konusunda üzerimize düşüneni yapacağız' ifadelerini kullandı.

Hakime TORUN/ANKARA, (DHA)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ahriman

Koalisyon kurulamadı. MHP Seçime kadar azınlık hükümetine de karşı çıktı. Tek yol kaldı Seçim Hükümeti... Seçim Hükümeti Meclisteki her partinin oy oranına g... Devamını Gör

KaraHusO

tabi buldun fırsatı, yeni gelin gibi sarıl...

oneyav

bir kovan buldum hemen çomak sokayım. devamı kafiyeli ve sinkaflı.