Sebebi Biziz! Çevre Kirliliği ve Küresel Isınmanın Etkilerini Gözler Önüne Seren Çarpıcı Reklam Çalışmaları

-

Çevre kirliliği her geçen gün artıyor, küresel ısınma önüne geçilemez bir hal alıyor. Tüm bunlara doğrudan ya da dolaylı olarak sebep oluyoruz. Yaptığımız küçücük hatalar çığ gibi büyüyor ve dünya için büyük bir tehdit haline geliyor. Farkında olmadan ya da görmezden gelerek yaptığımız bu hataları gözler önüne seren bu reklamlara baktıktan sonra bu konuda bir kere daha düşüneceksiniz...

1. Gerçekten açıklayıcı ve güçlü bir reklam;

2. Küresel ısınma gerçeği;

3. Bunu biz yapıyoruz;

Sumatra Adası'nda, diş macunu için palmiye yağı elde etmek üzere 663 milyon ağaç kesildi.

4. Plastik okyanus;

5. Özellikle yazın, plajlarımızın o korkunç görüntüsü...

6. Her geçen yıl daha fazla hayvan nesli tükeniyor ya da tükenme tehlikesiyle karşı kaşıya kalıyor.

"Bir hamlemiz ile geleceği tehlikeye atıyoruz."

7. Tembel olmayı bırakmalıyız.

8. Çok geç olmadan!

9. Bu fotoğraf mükemmel olabilirdi...

10. Bu “deniz ürünlerini” satın alır mısın?

11. Ormanların iyileşmesi ve eski haline gelmesi yıllar alır.

12. Geri dönüşüm bu sorunu çözme yolundaki en önemli adım.

13. Bir ağaç kesildiğinde tüm gezegen tehlikeye atılıyor.

14. Deniz artık dayanamaz...

15. Bu yöntem sonsuza kadar işe yaramaz.

16. Tasarruf ettiğin daha çok kağıt, kaybettiğimiz daha az ağaç.

1 rulo tuvalet kağıdı üretmek için, odun da dahil, 19, 6 kg doğal kaynak kullanılıyor. 

17. Nehirler hayattır.

18. Batmasına izin verme.

19. Plastik onların sonunu getirecek;

20. BONUS: Hiç satılmayan arabalar.

Sadece üretilen ama asla satılmayan arabalara bakın. Eskiden ormanların olduğu bir yere park edilmişler.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
eski_id

Daha çok deterjan tüketin, unutmayın çocuğunuzun sağlığı önemli.. Daha çok şampuan, makyaj maljemesi, bakım ürünleri tüketin, güzellik ve bakım modern insanın olmazsa olmazı.. Daha çok ve kaliteli araca, tekneye, büyük evlere ihtiyacınız var, sosyal statü, diğer insanlara oranla öneminizin belirleyicisidir, öyle ya kim kaile alınmamak ister yahut hor görülmek.. Vs.. Evet olumsuz sonuçlar doğurabilir, evet "aman bir kaç rakun da eksik oluversin" diyemesinizde, merak etmeyin unutursunuz.. Hem herşeyi büyük bir bencilliklede gerçekleştirmiyorsunuz ki, sizden sonrakilerin ekonomik yada sosyolojik olarak refah içinde olması önemli... daha bol tüketmek için daha fazla kazanmaya ihtiyacınız var.. Yapın bunları, insansınız çünkü.. Bi daha gelmek yok.. Tüketin, çöpe atarsınız, geçer, hem taktirde edilirsiniz.. Lütfen daha fazla isteyin, daha fazla tüketin ki insanlık başka gezegenlere sirayet edecek teknolojiyi bulamadan, çöplüğe dönen gezegende boğulup ölsün.. Tek umudum bu

salimnarc

Peki alınacak önlemler nedir? Denize plastik atmayarak her şeyin düzeleceğini sanmıyorum.

dyrc

Birey olarak da bir yerden başlamak lazım, bunun da ilk adımı yere ya da denize çöp atmamak, atıklarımızı kaynağında ayrıştırmak. Devlet kanalıyla da kalabalık yerlere, okullara, sitelere, alışveriş merkezlerine geri dönüşüm kutuları konulabilir. Ayrıca avcılığın da tamamen yasaklanması lazım bence. Dağlarımızda ovalarımızda göllerimizde ne keklik kaldı ne bıldırcın ne kaz, ne ördek. Zevk için karınca dahi olsa cana kıyılmaz, adına da spor denmez. Acilen önlem alınması lazım.

salimnarc

Birey olarak dediklerinizi yapmaya çalışıyorum ancak hiçbir şeyin değişeceğini sanmıyorum. Avcılık varoluşundan beri dünyanın parçası, nasıl besi hayvanlarının etinden sütünden yararlanıyoruz avcılıkta da av hayvanları sayesinde kendimizi tatmin ediyoruz, yaban hayvanı değilse etini de alıyoruz. Avcılık düzenin bir parçası, nasıl ki hayvanlar diğer hayvanları öldürüyor, biz de aynı çemberde yer alan hayvanlarız.

dyrc

''Birey olarak dediklerinizi yapmaya çalışıyorum ancak hiçbir şeyin değişeceğini sanmıyorum.'' demişsiniz ancak hiçbir şey yapmadan da insanın vicdanı rahat olmuyor. En azından safımız belli olur. Avcılık konusunda da tanıdığım bir çok avcı var.Keklik avına gidip de 50 tane keklik vuran var tek seferde. Yani bunun adı avcılık falan değil bildiğin katliam. Ava gidip de bir ya da iki tane avlayıp dönen görmedim. Yazık günahtır hayvancağızlara.

gamze-oznalbant

Yere,denize çöp atmanın cezası ağır olmalı,başka türlü uslanmaz bu insanlar...

pantheratigris

Bence geri dönüşüm çok önemli bir adım . Yıkanmış camları ayrı , yıkanmış teneke çöpleri ayrı , kağıt, defter, karton, eski ders kitapları vs ayrı , plastik poşet ve eşyaları ayrı, sebze meyve atıkları ayrı , demir metal teflon emaye çelik eşyaları ayrı, ahşap eşyaları ayrı, eski giyim eşyaları ayrı olmak üzere her evin önünde ya da o mümkün olmazsa her mahallede ya da muhtarlıklarda geri dönüşüm kutuları olmasını isterdim. Temiz tertipli olarak geri dönüşüm kutularında nasıl toplanabilir? Halkın çok iyi bir şekilde bilinçlendirilmesi gerekir.

pedro-pascal

😟..arabalar niye satılmıyolar?

Görüş Bildir