Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sayısalcıların, Sözelcilerin Tozunu Attırdığı 15 Alan

 > 
19bPAYLAŞIM

1. Matematik: Hayattır matematik. Hayatı anlamak için müthiş bir aracıdır. Analitik düşünme kabiliyetinin temel tetikleyicilerindendir. Sayısalcıların sözelcileri ezdiği bi alandır.

2. Analitik Düşünce: Sayısalcılar, sözelciler gibi her olaya duygusal yaklaşmayıp akılcı çıkarımlar yapabildiği ve odaklanabildiği için analitik düşünme becerisi yüksektir.

Sözelciler için açıklamalı analitik düşünce.

3. IQ: Sayısalcıların sözelcilere göre IQ'su yani zeka katsayısı daha yüksektir. Analitik düşüncenin bir getirisidir bu. IQ'nun bir kısmı genetikten gelir, bir kısmı da geliştirilebilir. Sayısalcılar bunda daha ehildir.

4. Çalışkanlık: Sayısalcılar sözelcilere göre daha çalışkandırlar. Sadece okulda değil her alanda. Sözelciler disiplinsizliğe daha yatkındır.

5. Bilim: Sayısalcılar bilimsel düşünme yeteneğine sahiptir. Bu yüzden akılcı, rasyonel fikirlere daha sıkı tutunurlar. Bir sözelci ile bilim arasındaki bağ, bir köstebekle edebiyat arasındaki kadardır.

6. Yemek Yapma: Sayısalcılar yemek yapmada sözelcileri solda sıfır bırakır. Çünkü yemek yapmanın da bir formülü vardır. Sözelciler bu konuda hep sınıfta kalırlar. Tıpkı okulda olduğu gibi.

7. Tamir İşleri: Sayısalcılar evde bozulan her şeyi bir şekilde tamir edebilme yeteneğine sahiptir. Sözelciler ise evlerinde ampul patlasa Edison'dan önceki zamana dönerler.

8. Alışveriş Yapma: Sayı görünce vampir görmüş gibi haç çıkaran sözelciler alışveriş konusunda da dibe vurmuştur tabii ki. Sayısalcılar evlerine poşetlerle dönerken sözelciler hesap makinesiyle boğuşmaktadır alışverişte.

9. Aile: Sayısalcılar aile insanıdır. Hayatının aşkını arar ve bulunca yuva kurarlar. Sözelciler ise deli doludur, vurdumduymaz ve sorumsuz davranışlara daha yatkındır.

10. Plan/Program: Sistematik olarak plan yapabilmek sayısalcılara mahsustur. Sözelciler kafalarına göre hareket ederler daha çok. Bir sayısalcıyı güldürmek istiyorsanız ona sözelcinin planlarından bahsedin.

11. Tutumluluk: Sayısalcı parasını neye harcayacağını iyi bilir. Sözelci ise parasını neye harcadığını iyi bilir çünkü çoktan harcamıştır bile...

Sözelci / Sayısalcı

12. Mizah: Sayısalcıların sözelcilere göre mizah anlayışı çok daha gelişkindir. Espride leb demeden Çorum diyebilecek kapasitededirler.

13. Düşünce: Bir sayısalcı oldukça komplike bir düşünme yeteneğine sahiptir. Sözelcilerin düşüncelerinin onların yanında esamesi bile okunmaz.

14. Çekicilik: Sayısalcılar tüm bu özellikleri sayesinde karşı cinsi çok daha kolay tavlayabilirler. Bir kadının aradığı her şey sayısalcı erkekte mevcuttur.

15. Sözel: Evet, sayısalcılar hemen her şeyde olduğu gibi sözelde de sözelcilerden iyidir. Acı ama gerçek.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sehbalxo

Hep derim dünyaya bir daha gelsem yine sayısal seçerim yine mühendis olurum ♥

aynelhayat21

ama yerdiniz be sözelci olmaktan nefret ettim kahretsin -,-

katherine-johnson

ben hiç Cemal Süreya gibi seven sayısalcı görmedim yada Özdemir Asaf gibi derin hissedeni Turgut Uyar gibi acı dolu olanı

postmodern-saat-ayarcisi

Ya bir dağılın da gidin de az okuyun arkadaş yaratıcılık diye bir şey var hiç duymadınız mı? Kafanın sayısalcısı-sözelcisi olmaz, çalışanı-üreteni olur. Bu klişelerle ego tatmini yapmayı bırakın da sayısalcıysanız bir örgü örün, bir şiir yazın, sözelciyseniz bi bilgisayarınızı dağıtın toplayın da sayısalcıyım demekten başka hiçbişey yapmayarak körelttiğiniz, sözelciyim deyip kaçarak yitirdiğiniz yetenekleriniz gelişsin. Gelişsin de şu memleket ihtiyacı olan hangi işi yapıyor olursa olsun en iyisini yapabilen "gerçek zekalara" kavuşsun. Ha ortalığın tozunu attıran arkadaşım bu yaptığın şey sözelcilerdeki (nasıl bir tanımsa bknz tdk sayısalcı sözü bulunamadı/sözelci sözü bulunamadı.) o beğenmediğin "duygusal yaklaşımın" ürünü... hani kibir de bir duygu ya... A kibir de mi rasyonalitenin çocuğu yoksa..! Neyse ben bir düşüneyim...

postmodern-saat-ayarcisi

Amaniiin Aristo da sayısalcıymış ya gariii? Feylesofun zekisi mi olurmuş? Bu önce bir sözeli seçti etik, ontoloji, estetik filan böyle tırı vırı şeylerle uğraştı. Sonra baktı yok olmuyor "ben sayısalcıyım kesin" deyip şimdi bile geçerliliğini koruyan biyoloji prensipleri, Newton'dan önce 2000 yılcık etkili olacak Aristo fiziği filan öne sürdü. Ben diyordum sözelci adamın bunlarla ne işi var. Aydınlandım resmen, bunu yazan arkadaş, sen çok yaşa! Bir de şu eğlencelerde sayısalcılarla tanışan ulvi abla, sen de yaşa, Rock festivallerine gidenlerin zeka seviyelerini merak ederdim, sayende öğrendim!

Görüş Bildir