Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Şarkılarındaki Samimiyet ve Umut ile Güzel Şeylerin Olduğunu Gösteren Grup: Kent Şarkıları

-
Abone ol

Bugün size pek kimsenin bilmediği özel bir müzik grubundan bahsetmek istiyorum. Kendi müziklerini hiç bir popüler kaygı taşımadan özgürce yapan, şarkılarındaki samimiyet ve umudu taze tutan tavırlarıyla bize güzel şeylerin hala var olduğuna inandıran bu güzel müzik grubunu hadi yakından tanıyalım...

İlk albüm

2011 yılında Erkan Güneş'in önderliğiyle kurulan grup, kurulduğu yılın eylül ayında ilk albümleri olan ''Deniz Anlatıyor Mu Beni Sana?'' isimli albümlerini yayınladılar. Kısıtlı şartlarda yapılmış bu albümdeki 10 şarkının tamamı Erkan Güneş'e aittir. 

İkinci albüm ''bAŞKa''

Grubun ikinci albümü Temmuz 2012'de yayınlanmıştır. Albümün kapağındaki detaydan da anlaşıldığı üzere daha çok aşk temasının işlendiği 13 şarkıdan oluşan albümdeki bütün şarkıların söz ve müzikleri önceki albümde olduğu gibi Erkan Güneş'e aittir. Bu şarkılarla kendine daha çok dinleyici kitlesi oluşturan grup için oldukça özel bir albümdür. 

Kent Şarkıları - Çocuğun Düşü | 2013

Bu albüm grubun ilk single çalışması olup diğer çalışmalarından farklı ve önemli bir amaçla yapılmıştır. Şarkılarında kentlilerin hikayelerini anlatan grup, bu çalışmasında toplumsal bir sorunu dile getirmiştir. Türkiye'de ve dünyadaki ''Kayıp Çocuk'' olgusuna dikkat çekmek için yapılan bu çalışma kayıp çocuklara ve ailelerine ithaf edilmiştir

Üçüncü albüm "Anısı Kalmıştır "

Grubun 3. stüdyo albümü 2014 yılında yayınlanmıştır. Önceki albümlerde olduğu gibi bu albümdeki şarkıların tamamının söz ve müziği Erkan Güneş'e aittir. Bu albümdeki ''Ellerinden Öperim'' isimli şarkı albüm kayıtları başladıktan sonra vefat eden grubun menajeri İbrahim Halil Ergün'e ithaf edilmiş. Ayrıca bu şarkıda gruba albümün konuk sanatçısı Yasemin Göksu eşlik etmiştir. 

Kent Şarkıları & Alp Murat Alper - Bir Başıma | 2015

Söz ve müziğin Erkan Güneş'e ait olan bu çalışmada vokalistliği Alp Murat Alper üstlenmiştir. Düzenlemeyi Tamer Süerdam'a ait olan şarkının piyanosu önceki albümlerde düzenlemeleri yapan Hakan Geyik'e ait. Şarkının klibini de Erkan Güneş çekmiştir.

Kent Şarkıları & İlkay Akkaya - Bir Gökyüzü Çiz | 2015

Grubun ikinci single çalışması olan ''Bir Gökyüzü Çiz'' 2015 yılında sadece dijital ortamda yayınlanmıştır. Önceki single çalışmaları gibi bu çalışmada da toplumsal duyarlılıkları önemseyen grup, yüzyıllardan beri var olan bir sorunu dile getirmişlerdir. ''Çocuk İşçiliği'' sorununa parmak basan bu şarkının söz ve müziği Erkan Güneş'e aittir. Önceki albümlerinde konuk sanatçı olarak Yasemin Göksu'yu ağırlayan grup bu şarkısını usta yorumcu İlkay Akkaya ile yorumlamıştır.

Kent Şarkıları - Dünya Bahçesi | 2016

4. single çalışmaları olan ''Dünya Bahçeleri'' 10 Haziran 2016'da dijital ortamda yayınlanmıştır. Söz ve müziği diğer şarkılarda olduğu gibi Erkan Güneş'e ait olan bu çalışmada yorumcu ilk albümden beri dokunaklı sesiyle şarkılara hayat veren Gurbet Üzgün Demiral'dır... Düzenlemesi Hakan Geyik'e ait olan şarkıda bağlama, gitar ve curada Ali Bayar vardır.

Büyüsün Şarkılar...

''Büyüsün Şarkılar'' sloganıyla bize tertemiz duyguları samimiyetle dile getiren bu güzel insanlar, yollarına kendi müziklerini yaparak devam ediyorlar...

Hislerini abartmadan, yumuşak ve sade bir biçimde dile getiren insanları özlemiştik. Yıllar önce kendi müziklerini hiçbir popüler olma kaygısı taşımayan bizlere armağan eden Yeni Türkü, Ezginin Günlüğü gibi grupların ilk çıktığı zamanlardaki tatları bizlere hissettirmiyor değil... 5 yılına 3 albüm 4 single çalışması sığdıran ''Kent Şarkıları''nın daha nice güzel şarkıyı bizlere armağan etmesi dileğiyle...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir