Görüş Bildir
Haberler
Şarkılar Bizi Söyler Murat Balkan Kimdir? Murat Balkan Kaç Yaşında ve Nereli?

Şarkılar Bizi Söyler Murat Balkan Kimdir? Murat Balkan Kaç Yaşında ve Nereli?

Müge Kakşi
29.01.2022 - 21:12

Kanal D ekranlarında yayınlanan eğlence programı Şarkılar Bizi Söyler, her hafta birbirinden ünlü konukları ağırlıyor. Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici'nin sunduğu programın bu akşamki konuklarından biri de ünlü sanatçı Murat Balkan. Peki Murat Balkan kimdir? Murat Balkan kaç yaşında ve nereli? Murat Balkan hayatı ve detayları haberimizde sizler için derledik...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sibel Can, Hüsnü Şenlendirici ve Hakan Altun'un sunumuyla her hafta Cumartesi izleyicisi ile buluşan program Şarkılar Bizi Söyler'in bu haftaki konuklarından birisi Murat Balkan. Kendine has sesi ve yorumuyla büyük ilgi gören Murat Balkan'ın hayatı, yaşı ve nereli olduğu merak konusu oldu. İşte Murat Balkan'ın hayatına dair detaylar...

Murat Balkan Kimdir? Murat Balkan Kaç Yaşında ve Nereli?

Murat Balkan Kimdir? Murat Balkan Kaç Yaşında ve Nereli?

Murat Balkan, 1957 yılında Makedonya'nın Üsküp şehrinden İstanbul'a göç eden bir ailenin çocuğu olarak 1987 yılında Bayrampaşa'da doğdu.

Aynı zamanda davul, darbuka, akordeon çalan ve Rumeli halk oyunlarına ilgili olan sanatçı bir baba ve yine Selanik müzisyen bir aileden gelen annenin oğlu olan Balkan, İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Halk Oyunları Bölümünü bitirdi.

Akordeon çalmakta, kendi özel müzik gruplarıyla çeşitli etkinliklere katılmaktadır. Bunun yanında kendi özel albümlerini çıkarmaktadır. Halen İstanbul'da sanat hayatına devam etmektedir.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın