Görüş Bildir
Haberler
Şarkılar Bizi Söyler Arif Şentürk Kimdir? Arif Şentürk Kaç Yaşında ve Nereli?

Şarkılar Bizi Söyler Arif Şentürk Kimdir? Arif Şentürk Kaç Yaşında ve Nereli?

Müge Kakşi
29.01.2022 - 19:19

Kanal D ekranlarında yayınlanan eğlence programı Şarkılar Bizi Söyler, her hafta birbirinden ünlü konukları ağırlıyor. Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici'nin sunduğu programın bu akşamki konuklarından biri de ünlü sanatçı Arif Şentürk. Peki Arif Şentürk kimdir? Arif Şentürk kaç yaşında ve nereli? Arif Şentürk hayatı ve detayları haberimizde sizler için derledik...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sibel Can, Hüsnü Şenlendirici ve Hakan Altun'un sunumuyla her hafta Cumartesi izleyicisi ile buluşan program Şarkılar Bizi Söyler'in bu haftaki konuklarından birisi Arif Şentürk. Kendine has sesi ve yorumuyla büyük ilgi gören Arif Şentürk'ün hayatı, yaşı ve nereli olduğu merak konusu oldu. İşte Arif Şentürk'ün hayatına dair detaylar...

Arif Şentürk Kimdir? Arif Şentürk Kaç Yaşında ve Nereli?

Arif Şentürk Kimdir? Arif Şentürk Kaç Yaşında ve Nereli?

Arif Şentürk, 1941 yılında Makedonya'da dünyaya geldi. Türk halk müziği kaynak kişisi, derlemecesi ve yorumcusu olan Şentürk, özellikle Rumeli Türküleri yorumlarıyla ünlüdür.

Makedonya'nın Kumanova kasabasında doğan Şentürk, ilk ve ortaöğrenimini burada bulunan bir Türk okulunda tamamladıktan sonra 1956 yılında ailesiyle birlikte Türkiye'ye göç etti.

Arif Şentürk Popüler Şarkıları

Arif Şentürk Popüler Şarkıları

Önce Kırklareli'ye yerleşen aile daha sonra İstanbul'un Zeytinburnu semtine taşındı. Bakırköy ve Yeşilköy Halkevi Müzik Okulu'nda müzik eğitimi alan Şentürk, 1975 yılında TRT Amatör Sesler Sınavı'nda başarılı oldu ve Nida Tüfekçi tarafından desteklendi.

Müzik hayatı boyunca toplam 12 albüm dolduran Şentürk Makedonya, Kosova, Bulgaristan, Bosna-Hersek, Yunanistan gibi bölgelerden derlediği özellikle Deryalar, Ramize, Safiye gibi Rumeli türküleriyle beğeni kazandı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın