Görüş Bildir

Sanatçılardan 'Oy Ver' Çağrısı

Haberler
> Sanatçılardan 'Oy Ver' Çağrısı

Sanatçılardan 'Oy Ver' Çağrısı

Sinema ve televizyon dünyasının ünlü isimleri, 30 Mart seçimleri için bir kısa film hazırladı. Sanatçılar, seçmene 'oy ver' çağrısında bulundu.

Projenin fikri, model ve oyuncu Burcu Kutluk'tan çıktı. Kutluk, Al Jazeraa'ye projeyi şöyle anlattı:

'Hollywood'da bazı oyuncuların verdikleri toplumsal mesajlardan esinlendik. Hiçbir siyasi partiye oy verin demiyoruz. Oraya veya buraya oy verin demiyoruz. Birey olarak varlığınızı gösterin istiyoruz. Ben etrafımdan çok duyuyorum. 'Tatildeydim, akşam düğündeydim, kalkamadım, üşendim gitmeye' gibi şikayetler.

En basit vatandaşlık görevinin yerine getirilmesi için bir çağrı yapılmasını istedik. Bir ay sürdü insanların, setlerini, turnelerini ayarlayıp çekime katılmaları. 21 kişi var. Daha fazla insan katılmak istedi ama programları uymadı.'

Balyoz davasında 18 yıla mahkum olan emekli amiral Deniz Kutluk'ın kızı olan Burcu Kutluk, projenin babasının durumuyla ilgisi olmadığını, ancak bu süreçte, siyaset ve güncel gelişmelerle ilgili farkındalığının arttığını söyledi.

Kaynak: Al Jazeera

Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/san...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Figen Atik

Gayet güzel olmuş. Oy verecek parti de olsa; daha güzel olurdu.

Айлин Наил

Her devlette her insanin oyu cok onem tasiyor 1 oy cok seyi deyistiriyor ne demisler damlaya damlaya gol olur video klipi yapanlarin ve katilanlarin eline sa... Devamını Gör