Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sanal Gerçek Hiç Bu Kadar Gerçek Olmamıştı: Sony Yeni VR Başlığıyla Bomba Etkisi Yaratacak!

Gamer
59PAYLAŞIM

Sony'nin bu hafta açığa çıkardığı PlayStation VR (virtual reality/sanal gerçeklik) başlığının yeni versiyonu, sürükleyiciliğini artırarak ve daha fazla oyuncuyu sanal gerçeklik dünyasına girmeye cesaretlendirerek bahisleri artırdı. Şirketin eklediği iki ana özellik, PlayStation VR'ın Oculus Rift ve HTC Vive gibi VR'ların önüne geçmesine yardımcı olacak gibi görünüyor.

Ayrıntılar içeriğimizde. 👇

Kaynak: https://www.inverse.com/article/37088-wh...

Sony, sanal gerçekliği geleceğin oyunu yapmaya çalşıyor.

Başlığın ve kameranın dahil olduğu paketin fiyatı 399 $ olarak duyuruldu. Bu da Vive'ın 599 $'lık fiyatını kırdıkları anlamına geliyor. PS4'ün VR destekli bir bilgisayardan daha azına sahip olduğu gerçeği göz önüne alındığında Sony'nin güncellenmiş başlıkları; Superhot, Batman Arkham VR gibi sanal gerçeklik oyunlarını oynamak için ideal görünüyor.

Yapılan yeniliklerden biri kulaklıkların yapısında gerçekleştirildi.

Kullanıcıların önceden kendi ses aygıtlarını kablonun üzerine yerleştirilmiş bir prize takmaları gerekiyordu ama yeni versiyonda kulaklıklar başlığın üzerinde yer alıyor.

Sürükleyici bir oyun deneyimi için ses kritik bir özellik ve bu sadeleştirilmiş yöntem, daha çok insanın daha iyi bir oyun oynayacağı anlamına geliyor.

Diğer özellik ise doğrudan geçiş sağlaması.

Sistem, konsol ve başlık arasına bir işlem ünitesi yerleştiriyor, ama HDR destekli televizyonlara sahip oyuncular, birimi daha geniş bir renk aralığına sahip olabilmek için çıkarmak zorunda kalıyorlardı. Yeni özellik sayesinde artık başlık kullanmayan ama titreşimi hissetmek isteyen oyuncuların kalkıp kablolarla uğraşmaları gerekmeyecek.

Aşağıdaki resimde yeni başlığın(soldaki) daha az kablo içerdiğini görüyoruz.

Sony, sadece başlıklar üzerinde geliştirme yapmıyor. Firma, oyuncuların sanal dünyayla etkileşim kurmalarını sağlayan PlayStation Move kontrol cihazında da güncelleştirmeler yapacaklarını duyurdular. Yeni versiyonda PlayStation 3'te kullanılan mini USB'lerin yerini, PlayStation 4 kontrol cihazını şarj etmek için kullanılan mikro USB'ler alacak. Bataryalar ise 1,380 mAh'den 1,900 mAh'ye çıkacak.

Sony, yeni başlığın ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda oldukça ağzı sıkı davranıyor. Bildiğimiz tek şey ileri bir tarihte satışa başlanacağı.

Sanal gerçeklik deyince aklınıza sadece oyun gelmesin 👇

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dogukan-sahin7

csgo fps arttırma

derdi27

"şifa için deve sidiği için"

muhammed-balik

Vay mk . Caprica'daki olaylar gerçek oluyo desenize yavaş yavaş ..

red-factor

Autodesk eğer güzel bir katılımda bulunursa bu olaya. 3D modelleme işi güzel bir olaya dönüşebilir diye düşünüyorum. 2D modelleme ve animasyon çok gelişecek gibi duruyor.

melis-ay2

Eğitimde aslında çok yardımcı olunabilir bir alet.

Görüş Bildir