Sana Uygun Gelinliği / Damatlığı Seçiyoruz

-

Evlenme planların mı var? Gelinlik, damatlık seçiminde sıkıntı mı yaşıyorsun? Dert etme, Onedio her zaman yanında.

Öncelikle cinsiyetini söyle bize.

Kadın
Erkek

1. Düğün denince kafanda canlanan yer neresi?

2. Bir düğün pastası seçelim.

3. Seni en iyi tanımlayan kelime hangisi?

4. Müstakbel eşim ……… olmalı?

5. Düğün davetiyen nasıl olmalı?

6. Düğüne gelenler için tek bir kural koyacak olsaydın bu ne olurdu?

Yalnız gelmeyin.
Diğer insanları rahatsız etmeyin.
Koyu renk giyinin.
Kural falan koymam.
Fotoğraf çekmeyin.
Oturma düzenine uyun.
Çocuk getirmeyin.
Herkes dans edecek.
Lütfen beyaz giymeyin.

7. Balayı tercihin neresi olurdu?

İtalya
Antalya
Göreme
Paris
İngiltere
New York
Ege kıyıları
Prag
Mardin

8. Düğününe ünlü biri geldi bu kim?

Ümit Besen
Ajda Pekkan
Monica Bellucci
Tarkan
Elton John
Scarlett Johansson
Angela Merkel
Funda Arar
Brad-Angelina çifti

9. İlk dans şarkın hangisi olurdu?

Scorpions - You and I
Frank Sinatra - My Way
Andrea Bocelli - Conte Partiro
Özdemir Erdoğan - Pervane
Bunlardan biri değil
Whitney Houston - I will always love you
Leonard Cohen - I’m your man
Çelik - Dilberim
Ümit Besen - Nikah Masası

10. Son olarak düğün günün ile ilgili en büyük korkun nedir?

Kavga çıkacak.
Günün sonunun bir türlü gelmeyecek.
Korkum yok harika olacak.
Gelinliğime/damatlığıma sığamayacağım.
Gelin çiçeği, pasta, bahşişler, vb. bir şeyi unutacağım
Sürekli dans etmek/oynamak zorunda kalacağız.
Müstakbel eşimle aramda gerilim çıkacak.
Az kişi gelecek.
Düğün mekanı ile ilgili sorun çıkacak.

Sen fark yaratmalısın.

Senin farklı ve renkli kişiliğini vurgulayacak olan gelinlik alışılmışın dışında olmalı. Belki beyazdan farklı bir renk, belki mini, belki de enteresan işlemeler barındıran bir gelinlik giymelisin. İçindeki enerjiyi, farklı duygularını, değişik bakış açını yansıtacak gelinlik düğüne gelenlere "hımmmm" dedirtmeli mutlaka.

Sen geçmişe özlemi yansıtmalısın.

Seni en iyi ifade edecek gelinlik vintage bir gelinlik. Eskiye duyduğun özlemi, melankolik kişiliğini vurgulayacak olan şey bu. Sade, gösterişsiz ama senden pek çok şey taşıyan bir gelinlik senin için en uygun olanı.

Sen klasik bir gelinlik giymelisin.

Sen kendini en iyi ifade etme biçiminin alışılmış şeyler olduğunu düşünüyorsun. Ömrün boyunca bir kere gelin olacaksın ve o gün tam bir gelin gibi görünmek istiyorsun. İçindeki sade, sakin ve uysal kişiliğin başkasına izin vermezdi zaten. Göz önünde olmaktan sıkılan yapınla düğün gününde zaten yeterince zorlanacakken bir de aşırı tercihlerinle öne çıkmak istemiyorsun.

Sen beyazın sadeliğini göstermelisin.

Sen saflığını, dürüstlüğünü ve mutluluğunu en iyi ifade edcecek şeyin bembeyaz, sade bir gelinlik olduğunu düşünüyorsun. Bu sebeple sade, işlemesiz ama çok şık bir gelinlik giymelisin. Duru güzelliğini bundan daha iyi tamamlayacak bir tercih olamaz doğrusu.

Sen zerafetini önme çıkaracak bir tercih yapmalısın.

Bunun yolu da narin, hafif işlemeli, dantelli bir gelinlikten geçiyor. Kibar, ince, incelikli, hassas ruhunu yansıtacak olan şey böyle bir gelinlik. Alçakgönüllü, hoşgörülü, tevazu sahibi kişiliğinin yansıması ancak böyle bir gelinlik olabilir. İnsanlar sana hayran hayran bakarken biraz utanacaksın ama o kadar olur artık.

Sen seni fark ettirecek bir gelinlik giymelisin.

O gün senin günün ve herkesin gözü senin üzerinde olmalı. Bunun için gösterişli, ışıltılı, parlak bir gelinlik giymek senin için en uygunu. Heyecanlı, yerinde duramayan kişiliğini vurgulayacak, seni göz önüne çıkaracak olan şey böyle bir tercih olmalı. Cömert davranmaktan sakın çekinme.

Sen kuğu gibi süzülmelisin.

Senin için en ideal tercih vücuduna tam oturan bir gelinlik olmalı. Tıpkı senin gibi iddialı, kendini gösteren, cezbedici bu tercih, gören herkesi sana hayran bırakacak. Cesur, gözüpek, idealist kişiliğini vurgulamak için bundan iyi bir tercih olamaz.

Sen özel olduğunu hissettirmelisin.

Senin giyeceğin gelinlik mutlaka sana özel tasarlanmış, sana özel dikilmiş bir gelinlik olmalı. Farklı, özel, özgür kişiliğini ortaya çıkarmanın bundan daha iyi bir yolu olamaz. Her şeyiyle seni yansıtan, senin ayrılmaz bir parçan olan bu gelinlikle hen kendini rahat hissedecek hem de ruhunu ortaya koyacaksın.

Sen içinden taşan duyguların gibi kabarık bir gelinlik giymelisin.

Sen içindeki çocuğu, neşeyi, sevinci seninle paylaşan bir gelinlik giymelisin. Prensesler gibi olmalı, yüzündeki gülüşle tamamladığın gelinlike salonda parlamalısın. Masum, çocuksu ama renkli ve neşeli kimliğini ancak böyle bir gelinlikle dışa vurabilirsin.

Sen sıradanlığı kırmalısın.

Sen alışılagelmiş biri değilsin ki damatlığın öyle olsun! Kendini fark ettirecek, farkını ortaya koyacak bir damatlık giymelisin. Renkli, delidolu, uslanmaz kişiliğini ortaya koyacak, insanların yüzünde merak uyandırıp, onları keyiflendirecek bir tercih yapmalısın.

Sen eskiden izler taşımalısın.

Sen duygusal, hassas yönünü ortaya koyan bir tercih yapmalısın. Bunun için klasik ile retro arasında gidip gelen bir tercih senin için en doğrusu. Bu tercih aynı zamanda senin olgun, ağırbaşlı, oturaklı yönünü de vurgulayacak.

Sen klasik bir damat olmalısın.

Sen oyunu kuralına göre oynamayı tercih eden birisin. Kuralları yıkmak, aykırılık pek sana göre değil bu nedenle tercihin de klasik bir damatlıktan yana olmalı. Ancak yine de o özel gün için bir ayrıcalık yapman gerektiğinin farkındasın.

Sen aklını kullanmayı seven birisin.

Haliyle damatlık tercihin de diğer zamanlarda da giyebileceğin bir takım elbise olmalı. Mantıklı, dengeli kişiliğini yansıtacak tercih budur. Sadece bir gün giyebileceğin bir damatlık almak sana göre değil. Hem damatlık olabilecek hem de işte giyebileceğin bir seçim harika olacak.

Sen özgünlüğünü göstermelisin.

Sen herkes gibi olamazsın, senden izler taşıyacak, özgün ve yaratıcı kimliğini ortaya koyacak bir seçim yapmalısın. Herkesle aynı olduğun, uzaktan bakıldığında damat olduğunu bile hissettirmeyecek bir tercih sana yakışmazdı doğrusu.

Tüm gözler senin üzerinde olmalı.

Dikkat çekmeyi seven, renkli, coşkulu kimliğini dışa vuracak damatlık ancak böyle bir şey olabilir. Düğünün sahibi olduğunu hissettirmeli, kendini farklı kılacak adımları atmalısın. Kontrastlarla bezeli, farklı, çarpıcı bir damatlık senin için uygun olacaktır.

Sen oturmuş kişiliğini yansıtmalısın.

Sen sağlam, oturmuş, olgun kişiliğini yansıtacak bir damatlık giymelisin. Seni gösterecek, seni ifade edecek, dengeli, kararlı, ne istediğini bilen kişiliğini açığa çıkaracak bir tercih yapmalısın. Mesela İtalyan kesim bir damatlık tam sana göre.

Sen sürüden ayrılmalısın.

Bakma sürüden ayrılanı kurt kapar dediklerine, sen ne istediğini bildikçe, adımlarını kararlılıkla attıkça seni hiçbir şey kapamaz. Kendi kararları ve doğruları ışığında yaşayan biri olarak damatlığın da tamamen senin istediğin gibi, sana uygun olarak hazırlanmalı. Terzinin yolunu tutsan iyi edersin.

Sen karizmanla göz doldurmalısın.

Öyleyse ihtiyacın olan şey bir smokin. Klasik olmasının yanı sıra havalı, dikkat çekici ve farklı bir seçim olarak smokin tam olarak senin yansıtacaktır. Zengin kişiliğinden izler taşırken içindeki çocuğa da, renkli kişiliğine de, olgun ruh haline de göndermeler yapacak olan klasik bir smokin senin tercihin olmalı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
focus-mspgil

Sen fark yaratmalısın. Senin farklı ve renkli kişiliğini vurgulayacak olan gelinlik alışılmışın dışında olmalı. Belki beyazdan farklı bir renk, belki mini, belki de enteresan işlemeler barındıran bir gelinlik giymelisin. İçindeki enerjiyi, farklı duygularını, değişik bakış açını yansıtacak gelinlik düğüne gelenlere "hımmmm" dedirtmeli mutlaka.

thepianisttt

Seni en iyi ifade edecek gelinlik vintage bir gelinlik. Eskiye duyduğun özlemi, melankolik kişiliğini vurgulayacak olan şey bu. Sade, gösterişsiz ama senden pek çok şey taşıyan bir gelinlik senin için en uygun olanı. tam olarak ben

ozge-guler5

Senin farklı ve renkli kişiliğini vurgulayacak olan gelinlik alışılmışın dışında olmalı. Belki beyazdan farklı bir renk, belki mini, belki de enteresan işlemeler barındıran bir gelinlik giymelisin. İçindeki enerjiyi, farklı duygularını, değişik bakış açını yansıtacak gelinlik düğüne gelenlere "hımmmm" dedirtmeli mutlaka.

Gizli Kullanıcı

Sen zerafetini önme çıkaracak bir tercih yapmalısın. Sen zerafetini önme çıkaracak bir tercih yapmalısın. Bunun yolu da narin, hafif işlemeli, dantelli bir gelinlikten geçiyor. Kibar, ince, incelikli, hassas ruhunu yansıtacak olan şey böyle bir gelinlik. Alçakgönüllü, hoşgörülü, tevazu sahibi kişiliğinin yansıması ancak böyle bir gelinlik olabilir. İnsanlar sana hayran hayran bakarken biraz utanacaksın ama o kadar olur artık.

ilay.

404 - not found...

Görüş Bildir