Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Samsung, New York'ta Sanal Gerçeklik Stüdyosu Açıyor

Anasayfa > Gündem

Gear VR ile sanal gerçeklik teknolojisine adım atan Samsung, New York'ta sanal gerçeklik stüdyosu kuracağını duyurdu. Yeni sanal gerçeklik deneyimleri hazırlama amaçlı yapılacak olan ofis, Samsung ofislerinden birinde yer alacak. Ofis açmanın yanı sıra, Sundance film festivaliyle de anlaştığını açıklayan şirket, sanal gerçeklik filmlerinin çekilmesini teşvik edecek bir dizi uygulamayı hayata geçirmeyi planlıyor.

Son dönemde yatırımcılar sanal gerçekliğe büyük paralar yatırıyor. Kaliforniya merkezli araştırma şirketi Digi-Capital, yatırımcıların sadece 2015 yılında sanal gerçeklik şirketlerine 700 milyon dolar yatırdığını açıkladı. Bu yatırımlar arasında donanım, uygulamalar, servisler ve video gibi farklı alanlar bulunuyor. 30 milyon dolar yatırım alan Next VR şirketi sanal gerçeklik görüntülerinin canlı olarak aktarılması üzerinde çalışıyor. 65 milyon dolar yatırım alan Jaunt ise sanal gerçeklik kaydı yapan cihazlar ve yazılımlar üzerinde çalışıyor.

Kaynak: http://www.engadget.com/2016/01/24/sa...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
2
1
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
BayBars Güven

instagram.com/sanalgerceklikdunyasi