Samsung Kemer Sıkmaya Başladı, İşten Çıkarmalar Gündemde

0PAYLAŞIM

Her ne kadar akıllı telefon pazarında Android cephesinde başı çekse de, Samsung’un özellikle son 8-9 aylık süreçte önemli bir durgunluk yaşadığı biliniyor. Bu durum doğal olarak firmanın kemer sıkma politikası izlemesine sebebiyet veriyor. Dolayısıyla, maliyetlerin azaltılması konusunda atılacak ilk adım işten çıkarmalar olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni açılıma göre Samsung, ortalama performansın altında çalışan kişileri tazminatlarını ödeyerek anlaşmalı bir şekilde işten çıkaracak ve yalnızca ortalamanın üzerinde performans sergileyen ekiple yoluna devam edecek.

İşten çıkarılacak kişi sayısına ilişkin herhangi bir bilgi paylaşılmıyor olsa da, çeşitli dedikodular var; Kimi kaynaklar 50 binin üzerinde çalışanın işten çıkarılacağını belirtiyor, bunu önümüzdeki süreçte göreceğiz. Ancak bu işten çıkarma, kişi sayısı anlamında Samsung tarihine geçeceğe benziyor. Elbette bu durum Samsung’un maliyetlerinin önemli bir oranda azalmasına sebebiyet gösterecek. İşten çıkarmaların en çok gerçekleşeceği bölüm elbette mobil kanat olacak. Ancak diğer departmanlarda da benzer bir durum yaşanacak.

Teknolog

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir