Samsun'daki Bu Plaj Erkeklere Yasaklandı

-

AKP'li Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin son icraatı tartışma yarattı. Vatandaşlar belediyeyi, "IŞİD mantığı " ile yönettiğini iddia ederek tepki gösterdi.

Bülent Karslıoğlu'nun haberine göre; Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne ait halka açık aile plajı Fener Plajı hakkında verdiği son karar tartışmalara neden oldu. Büyükşehir Belediyesi'nin plaj girişine astığı bez afiş sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta yayınlanınca vatandaşlardan ağır eleştiriler geldi. Büyükşehir Belediyesi'nin plaj girişine astığı, "Fener Plajı 15 Ağustos Cumartesi gününden itibaren her gün bayanlar plajı olarak hizmet verecektir" yazılı afiş vatandaşlar tarafından "IŞİD mantığı" olarak yorumlandı.

Aile Plajı Gitti, Haremlik Selamlık Plaj Geldi

Fener Plajı, eski DLH Makine İkmal Başmühendisliği'nin kamp yeri olarak kullandığı alan, yaklaşık 7 yıl önce hazırlanan proje kapsamında aslına uygun olarak yeniden düzenlenerek Büyükşehir Belediyesi tarafından halkın hizmetine sunuldu. Plaj şehir merkezine çok yakın. Plajda, deniz feneri, vitamin bar, restoran, oturma ve dinlenme grupları, spor alanları, duş gibi hizmetler sunuluyor. Plaj şehir merkezinde olduğu için aile plajı olarak biliniyor.

Büyükşehirden Muhattap Bulunamadı

Verilen karar ile görüşlerini almak için ulaştığımız Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde konu ile ilgili basın danışmanı Şenol Kocatepe’nin bilgi verebileceği bildirildi. Telefonla ulaştığımız Kocatepe’ye, konuyu anlatmamız üzerine, kendisinin basın danışmanı olmadığını belirterek telefonu kapattı.

Büyükşehir Belediyesi'nin bu son uygulamasına sosyal medyadan ilk gelen tepkiler şöyle:

Oda TV

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiFacebookIŞİDSamsun
Görüş Bildir