Görüş Bildir
Haberler
Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Ne Zaman? Sağlık Bakanlığı Personel Branşları ve Tercih Kılavuzu Belli mi?

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Ne Zaman? Sağlık Bakanlığı Personel Branşları ve Tercih Kılavuzu Belli mi?

Sağlık Bakanlığı, toplam 40 bin personel alımı yapacağını duyurdu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, ilk etapta 20 bin sözleşmeli sağlık personelinin alınacağını duyurdu. 10 bin sözleşmeli personel ile 10 bin sürekli işçi alımı ise mart ayında gerçekleştirilecek. Bakan Koca’nın yaptığı personel alımı açıklaması ile birlikte ‘Sağlık Bakanlığı personel alımı ne zaman?’ sorusuna cevap aranıyor. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alım branşları belli oldu mu, tercih kılavuzu yayınlandı mı? İşte Sağlık Bakanlığı’nın yapacağı personel alımı ile ilgili tüm detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyadan yaptığı açıklama ile personel alımı için şunları söyledi;

'Bilindiği üzere, Cumhurbaşkanlığı tarafından Bakanlığımıza 30 bini sözleşmeli sağlık personeli, 10 bini de sürekli işçi olmak üzere, toplam 40 bin pozisyon/kadro ihdası yapılmıştır. 20 bin sözleşmeli sağlık personelinin alımına ilişkin kılavuz ÖSYM’ye gönderildi.

Taşra teşkilatımızda istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre, ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 20 bin sözleşmeli personel alım sürecini başlatıyoruz. Gerekli bilgiler, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM’ye verilmiştir.

Sağlık Bakanlığı Personel Alım Branşları

Sağlık Bakanlığı Personel Alım Branşları

Bakan Koca, 20 bin sözleşmeli sağlık personelinin branşları için ise şunları söyledi;

10.348 hemşire, 1.600 ebe ve 6.604 Sağlık Teknisyeni/Sağlık Teknikeri ile psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçileri alımı yapılacaktır.

Sağlık Bakanlığı Personel Alım Tercih Kılavuzu Yayınladı mı?

Sağlık Bakanlığı Personel Alım Tercih Kılavuzu Yayınladı mı?

Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylar tercihlerini Kılavuzda belirtilen tarihler arasından yapabilecek. Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir.

ÖSYM, yakın zaman Sağlık Bakanlığı personel alımı için tercih kılavuzunu yayınlayacak.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın