Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sadece Uzun Süre İşsiz Olanların Anlayabileceği 13 Durum

1.4bPAYLAŞIM

Aslında çevrede rahatlıkla iş bulunabilmesine rağmen insanların çoğunlukla seçiciliğinden ötürü işsiz kaldığını söyleyebiliriz. Sadece işsizlerin içinde kendilerini bulabileceği 13 durumu sizin için derledik. Keyifli okumalar!

1. Evde yaptığınız her şey ailenizin gözüne batmaya başlar.

2. Arkadaşlarınız bile sizin işsizliğinizden sıkılır.

3. O kadar çok boş zamanınız vardır ki yapacak bir şey bulamayıp sıkılmaya bile alışırsınız.

4. Hayatınızdaki bu boşluk sizi yeni heyecanlar aramaya iter.

5. Bu heyecan arayışındaki ilk durağınızın bahis olduğu hiç değişmez.

6. Okuyan işsizlerimiz, mezun olduktan bir sene sonra bu duruma o kadar alışır ki onlar için aile kurmak çok uzak hayallerdir.

7. İşe başlama hayallerinizi askerlik telaşı böler. Aradan çıkarmak için askere gideyim dersiniz fakat geldiğinizde de değişen bir şey yoktur.

8. Hala ailenizden harçlık almak canınızı sıkmaya başlar.

9. Arkadaşlarınızın tüm gün işte olmasından ötürü sabahları yapacak hiçbir şey bulamazsınız.

10. Sizin gibi işsiz bir arkadaşınız varsa tüm gün beraber oturmanız olası bir ihtimal ve bu beraber geçirdiğiniz zamanlara gün sonunda çok üzülürsünüz.

11. Bu boşluğun bir takım faydaları da vardır. Çevrenizdeki hiçbir etkinliği kaçırmazsınız.

Tabi ücretsizse...

12. Şehrinizi gezerek kafanızı biraz olsun dağıtmaya çalışırsınız ve bu çok güzel bir yöntemdir.

13. İnternet ile ilgiliyseniz gündemdeki her şeyden haberdar olmak için de bolca zamanınız vardır.

Bu zor zamanları atlatıp, hayatını düzene sokabilmen dileğiyle! :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yagmur-ys

7 aydır işsizim bi kadın olarak önceliğim çalışacağım ortam daha sonra maaş. İş beğenmeyen bi insan değilim ama ortam beğenmiyorum ben ne edeyim. Çok şükür halimize der geçerim :) elbet buluruz iş güç can sağlığı olsun.

cankocabey

Türkiye'de iş bulamama sorunu yoktur, iş beğenmeme sorunu vardır. ''4 sene halkla ilişkiler okudum tabi ki asgari ücrete çalışmıcam'' diyecek kadar lüksünüz varsa zaten işsiz falan değilsiniz, bi yerden geliriniz var demektir.

cxa1191s

Tabi ya elektrik mühendisine 1500tl verilmesi, nasılsa işsizsin denilerek 500tl lik iş için 150tl önerilmesi gayet olağan. İnsanlar iş arıyor, sömürülmek değil.

cankocabey

Elektrik mühendisine 1500 lira verilemez, mühendislik odalarının taban fiyatları vardır, Elektrik Mühendislerinin taban fiyatı brüt 3500 liradır bu da yaklaşık 2500 liraya tekabül eder. 1500 lira verilen yerde sigortası düşükten yatırılıyordur, bunu şikayet ederseniz iş yerine 70 ile 500 bin lira arasında ceza kesilir.

melis-sakarya

BEN LİSE MEZUNUYUM AYDA 3500 KAZANIYORUM BU ÜLKEDE GERÇEKTEN İŞSİZLİK SORUNU OLDUGUNA İNANMIYORUM İŞ BEGENMİYOLAR YA ARKADASIM 6 AYDIR İŞSİZ VE Bİ ÇOK İŞ BULDUM YOK BURASI KARANLIK IŞIK COK ALMIO AY BURASI COK KALABALIK ZIKKIMIN KÖKÜ YANİ

cxa1191s

Mühendis odaları taban fiyatları mecburiyeti kalkalı en az 10 yıl oluyor. İşim gereği bir sürü sözleşme görüyorum ve hemen hepsi asgari ücretten yapılma. İşveren mühendisine daha fazla veriyor ama sigortasını vergisini az ödemek için resmiyette asgari ücret gösteriyor. Vize dayatması olduğu zaman odalar faturaları kendi belirledikleri fiyatlar üzerinden olacak diye dayatıyorlardı, vize şartıda kalktı. Gel sana aylık 1450tl üzerinden yapılmış bir sürü mühendis iş sözleşmesi göstereyim.

baris-purut

"11. Bu boşluğun bir takım faydaları da vardır. Çevrenizdeki hiçbir etkinliği kaçırmazsınız." Hangi parayla?

vladimir

"tabi ücretsizse" diye not düşülmüş.

hackersafe

yıllar önce Kuşadası-davutlar yolu üzerindeki Yılmazlar yapı markete elektrik elektronik ürün satışı için başvurmuştum azıcık insan içine karışayım satış yaparak diye ama nerde , oradaki muhasebe müdürü olacak ruh hastası teknik adamlar ketun olur dedi geçti :D :D :D asosyal olmak bizim kaderimiz resmen bilgisayar mühendisleri için :( orospu çocuğu hala aklıma geldikçe sinirlerim bozuluo amk çocuğu :D :@ :D

gizem-kucuk8

iş yoksa para da yok ne etkinliği editör ?

vladimir

"tabi ücretsizse" diye not düşülmüş.

Görüş Bildir