Görüş Bildir
Haberler
Sadece Kafa Kısmı Kalmış: Çiftlikten Çalınan İngiliz Yarış Atı Ormanlık Alanda Kesilmiş Olarak Bulundu

etiket Sadece Kafa Kısmı Kalmış: Çiftlikten Çalınan İngiliz Yarış Atı Ormanlık Alanda Kesilmiş Olarak Bulundu

Batuhan
23.07.2019 - 10:40

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde bir çiftlikten kaybolan İngiliz yarış atı ormanlık alanda, kesilmiş olarak bulundu. Çalılık alanda kesilerek etleri çalınan İngiliz yarış atının adının Çağrıbey olduğu ve 2016'da emekli edildiği öğrenildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

DHA'da yer alan habere göre, Çerkezköy'ün Ambardere mevkiinde çiftliği bulunan Harun Ak,ÿ daha önce yarışlara katılmış 8 yaşındaki bir İngiliz atını satın almak için çiftliğine getirdi.

"Sadece kafa kısmı kalan atı, alnındaki beyaz renkten tanıdı"

"Sadece kafa kısmı kalan atı, alnındaki beyaz renkten tanıdı"

Çiftliğinde başka atlar bulunan Akın henüz satın alma aşamasında olduğu at, cuma günü ortadan kayboldu. Ak ve çiftlik çalışanları çevrede yaptıkları aramalarda atın izine rastlayamadı. Dün akşam saatlerinde çiftliğe yaklaşık 500 metre mesafede çalılıklar arasında çobanlar parçalanmış bir at bulunca, durumu Harun Aka bildirdi. Ak, gittiği bölgede sadece kafa kısmı kalan atı, alnındaki beyaz renkten tanıdı.

"Bunu yapanlar insan olamaz, bulunmasını istiyorum"

"Bunu yapanlar insan olamaz, bulunmasını istiyorum"

Atın, parçalanmış iç organları, bacaklarının alınmış olduğunu söyleyen Ak, 'Sadece kafa kısmı ile kaburgaları kalmış. Görünce çok şaşırdım ve büyük üzüntü yaşadım. Atı büyük ihtimalle çiftlikten çalıp buraya getirerek kesmişler ve etlerini de almışlar. Şimdi emniyete gidip suç duyurusunda bulunacağım. Çiftliğin güvenlik kameralarını incelemeye alacağız. Bunu yapanlar insan olamaz, bulunmasını istiyorum.' dedi.

2016'da emekli edilmişti

2016'da emekli edilmişti

Çalılık alanda kesilerek etleri çalınan İngiliz yarış atının adının Çağrıbey olduğu öğrenildi. İstanbul başta olmak üzere çeşitli kentlerde yarışmalara katılan Çağrıbey’in dereceler elde ettiği bildirildi. Çağrıbey'in 2015'in son aylarına kadar yarıştığı ve daha sonra sahibi tarafından emekli edildiği öğrenildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
637
339
78
43
5
3
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

bu memlekette orospu çocuğu doldu amk alayını telef etmeden yüzümüz gülmez demedi demeyin

LORİ BAROKAS

Vay amk.. Yaşamım boyunca gördüğüm en muazzam, zeki ve asil hayvan.. kısaca söylemem gerekirse gerçekten ananızı sikiyim bunu yapacak ne yaşadınız ?

rcpbyrm

aq yavşak evlatları!!!!!