Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sadece Endişeden Yaratılmamışlar! Anksiyeteden Muzdarip İnsanların 7 Süper Gücü

1.4bPAYLAŞIM

Siz de bu güne kadar anksiyetenin bir hastalık veya bozukluk olduğunu mu düşünüyordunuz?

İnsanlar anksiyetenin içine çekildiği zaman, habersiz bir şekilde süper güçleri gelişiyor ve hayatta zorluklarla daha rahat baş edebilmelerini sağlıyor.

Bu süper güçleri sizler için derledik, öğrenmek için içeriğimizin devamına buyurun...

1. Kendilerine yalan söylendiğini kolaylıkla anlayabiliyorlar

Anksiyeteye sahip insanlar diğer insanlara göre çevresinde gelişen olaylara ve insanların ne söylediğine daha çok dikkat ediyorlar. Bu sebeple, kolaylıkla söylenen yalanları ve mantıksız gelen sözleri yakalayabiliyorlar.

2. IQ'nun bir başka seviyesi

Bu resimdeki adam dünyanın en zeki insanı, Kim Ung Yong. 2 yaşındayken dört dil öğrenmiş, 3 yaşındayken cebir biliyormuş, misafir öğrenci olarak üniversiteye gittiğinde ise 4 yaşındaymış. Dahası NASA'ya 7 yaşında davet edilmiş. Adı Guinness Rekorlar kitabında en yüksek IQ' ya sahip insan olarak geçiyor: 210.

Anksiyeteye sahip Yong, hem çok analitik hem de çok kaygılı. Bu durum onun zeka seviyesini olumlu etkiliyor. Hiçbir şey onun gözünden kaçmıyor, her detaya oldukça dikkat ediyor. Araştırmacılar, anksiyete ve yeteneğin birbirleriyle ilişkili olduğunu kanıtlamış.

3. Altıncı hisleri oldukça güçlüdür

Anksiyetesi olan insanların, doğuştan geleceği tahmin edebilme özelliği vardır. Anksiyete eski çağlardan bu yana var olmuştur ve insanoğlu doğumundan itibaren endişelerle doludur. Hislerimiz endişeleri ve tehditleri tanımlamamıza yardımcı olmaktadır. Çalışmalara göre, anksiyete sahibi insanlar tehditleri 200 milisaniyede belirleyebiliyorlar. Hisleri sayesinde, olası bir tehlikeyi çok kısa sürede çözümleyebilirler. Hatta bu sayede bir hayat bile kurtarabilirler.

4. Akıl okuma özellikleri ile dikkat çekerler

İnsanların yaydığı enerji sayesinde, anksiyetesi olan insanlar akıl okuyabiliyorlar. Diğer insanların enerjisini tanımlama özelliğine sahipler. Kolaylıkla negatif sinyalleri alarak, buna göre tepki verebiliyorlar. Bu nedenle negatif enerji yayan insanların yanında çok uzun süre kalmamayı tercih ediyorlar. 

Çevrelerine öylesine duyarlılar ki, onlar için akıl okumak çok kolay!

5. Hafıza ve yaratıcılık onlardan sorulur

Anksiyetesi olan insanlar uzun süre düşündükleri için, kolaylıkla her şeyi hatırlarlar. Ayrıca yaratıcılıkları da bir o kadar gelişmiş. Çoğu insanın aksine bir duruma çeşitli perspektiflerden bakarlar. Bu durum farklı düşünmelerine ve hafızalarını geliştirmelerine yardımcı olur.

6. Çok daha iyi yargı ve empati yetenekleri vardır

Kimse anksiyetesi olan insanlardan daha iyi yargılayamaz. Kendilerini birçok duygunun içine sürüklerken, diğer insanlarla empati yapmak onlar için çok kolaydır. İnsanların duygularını oldukça iyi anladıkları için onlara her zaman empati ile yaklaşırlar. Ayrıca çeşitli duyguları, diğer insanlara oranla çok daha iyi hissedebiliyorlar.

7. Bitmek bilmez bir enerjiye sahiptirler

Beyinleri hep düşünür, bedenleri hep hareket eder. Bu durum, daimi olarak artan bir enerjiden kaynaklanıyor. Anksiyetelerinin oluşturduğu gereksiz kaygı yoğunluğundan kurtulmaları için insanlara, bu kaygılarını ve dikkatlerini yoğunlaştırdıkları alanları daha verimli kullanmaları tavsiye ediliyor. Başlangıçta bu onlar için zor bir durum olsa da, bunu başaran birçok insan var. 

Sonuç olarak anksiyete, toplum içinde bilindiği gibi bir bozuluk veya hastalık olmaktan ziyade, sahip olunan yetenekler keşfedildiği takdirde insanların sosyal ilişkilerini ve sorunlarla baş edebilme becerilerini geliştiren bir olgu olarak algılanabilir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emine.ata.73

kapak resmi için geldim cansın Patrick Jane

aylin-akata

sende mı

elif-uvak

o zaman sizin anksiyetteyi tetikleyen yiyecekler listesindekileri yemeye devam

tanidikgelenyabanci

ayrıca bu özelliklerden ötürü, kimseye de kolay kolay güvenemeyiz. bazen kuruntu olarak çıksa da hissettiklerimiz, çoğu zaman tam 12den vurduğumuzdan kendimizden de korkarz.

bakissizbirkedi

hallelujah! sen bilirkişi misin sen uzman mısın sen kimsin lan?! Sanırsın rahatsızlık değil de üstinsan olmaya giden yolda bir durak bu ankisiyeti :d ( Yatakta on kaplan gücünde yazmayı unutmuşsunuz.)

gzm-ynklr

Okurken bazı maddelerde kendimi buldum.

Görüş Bildir