Saç Ektirmeyi Düşünenleri Buraya Alalım! Ucuza Kaçarsanız Hayatınızın Mahvolabileceğini Gösteren Fotoğraflar

173PAYLAŞIM

'Ucuz etin yahnisi yavan olur.' sözünü bilirsiniz. Her ne kadar düşük fiyatlı ürünler bizleri cezbetse de, bazen işler umduğumuz gibi gitmeyebilir. Saç ektirme konusunda ucuza kaçanların başına gelenleri sizler için Metro'dan derledik.

Kaynak: https://metro.co.uk/2019/03/21/doctors-s...

Dünyayı gezerek, kelliğe tedavi yöntemi bulmaya çalışan doktorlar insanların nasıl riskler aldığını gösteren bazı fotoğraflar paylaştılar.

Taksi şoförleri ve Suriyeli mülteciler tarafından herhangi bir eğitim almadan uygulanan yöntemler hakkında uyarılar içeren bu fotoğraflar International Society of Hair Restoration Surgery tarafından İnternet dünyasıyla paylaşıldı.

Fotoğraflarda, operasyon sonrası yaralarıyla kalan veya kafalarından çok fazla saç alınan kadınlar ve erkekler görülüyor.

Son zamanlarda saç ektirme sektöründeki %181 oranındaki artış, bu işin tehlikeli uygulamalarında da artışa neden oldu.

ISHRS Genel Başkanı Dr. Ricardo Meija bu uygulamalara yönelik uyarılarda bulundu.

"Profesyonel doktorlarla harika referansların birleştiği bir takım olarak göründüğü için satış taktikleri oldukça aldatıcı. Fakat operasyonun hiçbir tıbbi bilgisi olmayan biri tarafından yapılmış olma olasılığı gibi bir gerçek var. Saç ektirme konusunda oldukça fazla bir talep var. Raporlara göre bazı denizaşırı ülkelerde bu operasyonlar Suriyeli mülteciler ve taksi şoförleri tarafından yapılıyor." 

ISHRS bu nedenlerden ötürü kara borsa farkındalık kampanyası başlattı.

Birleşik Krallık'ta kliniklerin öncelikle Dünya Sağlık Örgütü ve kalite kontrolü açısından Care Quality Commission kayıtlarının bulunması konusunda ciddi kurallar ve uygulamalar bulunuyor.

Fakat başka ülkelerde oldukça ucuz ama bir o kadar da tehlikeli başka alternatifler var.

Daha geçen hafta 43 yaşında bir adam, Hindistan'da gerçekleştirilen 12 saatlik saç ektirme operasyonunun ardından hayatını kaybetti. Bu operasyon için 5.400 pound ödeme yapmıştı.

"Operasyon yanlış kişiler tarafından yapılınca zarar gören yalnızca hastalar oluyor. Yaralar, kötü komplikasyonlar ve normal olmayan ya da kötü görünen saç çizgileriyle ortada kalıyorlar."

Konunun uzmanlarından Dr. Greg Williams da konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

"Hastaların ve pratisyen hekimlerin bu klinikleri şikayet etme konusunda tereddüt yaşamamaları gerektiğine inanıyorum. Eğer hastalar üzerinde kontrolden geçmeyen saç ekme işlemleri uyguluyorsanız bunu yasa dışı yapıyorsunuz demektir."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
queen_of_the_7_kingdoms

oha aq bune😱yazık yaa,Allah belanızı versin.iyiki cehennem var,hepsinin hesabını yoksa nasıl verecektiniz bu adaletsizlik sistemiyle....5 kuruş için milletin canıyla oynayan şerefsiz adi pislikler.oglum yemek ve saglık işlerinde ucuza kaçılmaz,ölürsünüz böyle!git ucuz kıyafet al neyse,ucuz eşya al onada okey ama bunlar direk sagllıkla ilgili konular lan!hiç yapma paran yoksa,kel kal ama yaşa yani,hayatından daha mı önemli görüntün?aha mide ameliyatı olup ölenler gibi,hatta bunlarınki daha önemsiz,hadi onlar belki ayakta duramıyo,işlerini yapamıyo falan...bunlarınki biraz dudak şişirme,merdiven altı botox gibi...

cem-saricaoglu

tripofobim var fenalık geçirdim lan

rebelgirl

Yarabbim bunlar ne😨

domalt-trump

Geçen bir doktor başarılı tek bir saç ekiminin olmadığını söylüyordu. Asla doğalının yerini tutmuyor. Ekim işlemi yüzlerce metre öteden belli oluyor. Geçen yaptıran arkadaş ısrarla bak çok doğal duruyor, anlaşılmıyor diyordu. Adamı nasıl keklemişlerse. Üzülmesin diye diyemedim ama buradan yazayım, peruk koymuşsun gibi duruyor dostum.

adekaj

evet benim bir tanidimda yapmisti millet sacini cekiyir peruk mu diye

adekaj

tanidigim da:)

queen_of_the_7_kingdoms

yok benim eniştem yaptı,artık nerde yaptıgını bilmiyorum ama dogal duruyo saçı,çok degil,varla yok arası,dökülmüş gibi az ama hiç yoktan iyidir...

yesilzeytinn

hayatta saç ektirmem bir kere öyle dışarda araplar gibi bandanayla gezemem berbat bir görüntü. hem kellikde güzel kafanın şekli güzelse çok yakışıyor

Görüş Bildir