Sabırla Büyüttükleri Ağaçları Bir Gram Yeşilliğe Tahammülü Olmayan İnsanlar Tarafından Yok Edilen Kişiler

-
Abone ol

Ne gerek var ki bu kadar ağaç düşmanlığına?

Twitter'da '@elcinarabaci' takipçileriyle başına gelen acı bir olayı paylaştı.

twitter.com

Büyük emekler vererek yetiştirdiği ceviz ağacı hiçbir izin veya geçerli bir gerekçe olmadan kesilmişti...

twitter.com

Benzer hikayelere sahip o kadar çok insan vardı ki,

twitter.com

Yeşilliğe, doğaya bu kadar tahammülü olmamak nasıl bir zihniyet,

twitter.com

Ne çeşit bir ağaç düşmanlığı bu diye düşünmekten alıkoyamıyor insan kendini...

twitter.com

Tepkisiz, sessiz kalmak gerçekten çok zor...

twitter.com
twitter.com

Yıllarca verilen emeklerin birkaç dakika içinde yok edilmesi akıl alır gibi değil...

twitter.com
twitter.com
twitter.com

Halbuki hem emeği hem anıları korumak için bir çözüm illaki bulunabilirdi.

twitter.com

Hem harcanan emeklerin hem sabrın bir çırpıda yok edilmesi ne acı...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
memolimemolimem

ülkede iyice boka sardi hersey...1940 lardan video izliyorum resmen toplum geri gidiyor... tik tok da, instagram da koca koca adamlar, dedeler teyzeler, sanki hepsi bu teknolojiyi bekliyormus... mahallede cenaze olunca TV acilmazdi evlerde. simdi insanlar diger insanlarin kücük mutluluklarini bile kiskaniyor..

helfreya

Valla ektigiiz yer duzgunse ve kökünden çekip atıyorlardı en büyük o.c onlar ama bakın komşum 2 tane ağaç dikti ilk diktiği bayağı büyüdü odamı ve tüm balkonu kapattı. Sonra ölmeye baslayinca babam belediyeden getirtti bir kaç kişi tam da mevsimiydi budatmaya başladı. Allah'ım ağaç düşmanı diye taslamadiklari kalmıştı. Ama ölen ağaç ondan sonra yine yeşerdi kendine geldi. Odama da güneş girer oldu. Sonra ikinciyi diktiler. Bu seferki zeytin ağacı. İyi güzel Dr bu ağaç da ilk ağacın kaplamadigi ne kadar yer varsa neredeyse bizim evle bitiserek he ryani kapladı. Yani evimiz bu iki ağaçla bütünleşik ve balkondan dışarıyı görmüyoruz. Böyle ağaç ekenlerin elleri kırılsın ne diyeyim? Şimdi bu ağaçları sokturup oh be yapsak taslarsiniz doğa düşmanı diye. Ha bir de bunlar tam yapraklık sarma sardılar. En çok onu sevdik ama yıllardır sevmedik kafasını gösteriyorduk. En son annem caktirmis sevdik bunu diye. Bursu gün kökünden çıkardılar sarmayı. Yıllardır tek suçumuz bu evi satın almak.

leonheart

Kiyamet bile kopsa elindeki fidani dik deyen bir peygamberin dini. Bunda anlasilmayacak bir husus yoktur. Bunu yapanlar bu gercegi degistiremez. Din nefretiniz sizi gercekleri gormeyi engeliyor. Agac kesenden bir farkiniz yok malesef...

bbbbb

Bir tane salak orospu komşumuz var. Evi yapılırken galiba bir sorun olmuş da bizden bir metre kadar yer istemiş, biz de vermişiz. Ama yıllar sonra bizim ağacın dalı biraz kendi bahçesinin telini aşsın hemen dalı kırıyordu. Neyse ki uzun zamandır yapmıyor. Şimdi yapsın sıçarım ağzına.

arslanoglu

Şimdi ortak yaşam alanlarında komşuluk hukuku olduğu için izinsiz yapılmamalı. O zaman herkes her istediğini saplasın bahçeye. Ortak payda olmazsa olmaz

Görüş Bildir