Sabahlarınıza Bir Tutam Neşe Katan Radyo Şovmeni Adem Metan'ın Yeni Kitabı "Damat" Çıktı!

 > -

Adem Metan, sabahları yüzümüzde oluşan tebessümün sebebi, güler yüzlü insan. Çocukluk hayalini gerçekleştirip radyocu olduğunda; babası ‘yaptığın iş mi?’, annesi ‘çok gülene kız vermezler’ dedi ama o hayalinden vazgeçmedi.

Şimdi ise 06:45-09:00 arasında ALEM FM’de sabahın ilk saatlerine neşe katmaya devam ediyor. Ve güzel bir haber! "Damat" isimli kahkahası bol, okuyanı içerisine çeken ve tekrar tekrar okuma isteği uyandıran kitabı görücüye çıktı!

Adem Metan'ın yeni kitabı "Damat" raflardaki yerini aldı ve görücüye çıktı!

Cemreler suya, toprağa, havaya düştü, bahar geldi; ‘Damat’ da yüreklere bir cemre gibi düşecek, içinizi ısıtacak! Mülayim’in 15 kez çarpıldığı yıldırım aşklardan en az biri, tıpkı sizin en büyük aşkınız gibi ‘sonlanacak’ ve Damat’ı her okuyan mutlaka kendinden bir parça bulacak.

Aşk, kafamıza düşen armut değil, arayıp da bulmamız gereken dağ çileğidir.”

Ünlü radyo şovmeni Adem Metan’ın kaleme aldığı ve Yediveren Yayınları’ndan çıkan Damat çok güldürecek, güldürürken düşündürecek ve yazarı gibi çok konuşup çok konuşulacak.

Her şey ailesine ahu bakışlı, kiraz dudaklı, elma yanaklı, sırma saçlı, fıstık gibi bir gelin bulmak için…

Kahramanımız Mülayim henüz 15 yaşındayken hayatının aşkını bulmaya karar verir ve maceralar başlar. Ama ne macera... İnişleri çıkışlarıyla, zorlukları ve beklenmedik kolaylıklarıyla hayatının aşkını bulma yolunda tam 15 yıldırım aşkı, 15 güzel kız, 15 farklı deneyim (dene-me- yeyim!) ve bir mutlu son!

Adem Metan, yarattığı şıp sevdi ve saf Mülayim karakteriyle hepimizden birer parça sunuyor okurlara. Bizi önce alıp 90’lara, aşkların masumca yaşandığı yıllara taşıyor. Lise yıllarında; kâh sınıf arkadaşına, kâh öğretmenine âşık oluyor Mülayim.

Teknolojinin ve internetin hayatımıza girdiği ilk günleri de gösteriyor bize. Aşkın, internetle olan sınavına; Mülayim ile birlikte giriyoruz. Mülayim’in samimi ve sıcak kalbinin pusulasıyla her badireyi atlatıyor, okurken biz de derin nefesler alıyoruz; ha koptu ha kopacak fırtınalar, yenilecek dayaklar, kaçılacak abiler atlatıldıkça...

Dünyadaki yaklaşık elli milyon adaydan hayatının aşkını bulmak öyle kolay mı? Lise aşkı, yaz aşkı, askerlik aşkı, memleket aşkı, yaşa yaşa ya da ara ara bitmiyor. Adı Mülayim, kendi mülayim ama yaşadıkları pek öyle değil. Dönüyor, dolaşıyor, parklarda koşuyor, yetmiyor sokaklarda depar atıyor!

“Aşk, peşinden koşulduğunda değil, bir yastıkta kocadığında gerçek aşk olur!”

15 denemenin sonuncusunda Mülayim de gerçek aşkını buluyor ama kavuşuyor mu ya da nasıl kavuşuyor ‘Damat’ ile birlikte çıkacağınız tirajikomik bir aşk macerasında bir solukta okuyacaksınız...

Adem Metan, Türk edebiyatında yeni bir tarzı deniyor; popüler kültüre hakim, ‘konuştuğu gibi’ yazı dilini güçlü bir kara mizahla buluşturuyor. Damat, hem çok okunacak hem de çok konuşulacak bir roman.

Okuyucuları ve dostları ise şimdiden kitabı oldukça beğenmiş durumda!

"Damat" şimdiden oldukça ilgi çekmiş durumda. Biz de yüzümüzde tebessümler açtıracak bu kitabı okumak için sabırsızlanıyoruz! 😄

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
h-k

Bu kadar reklamı yapılınca insan okumak istemiyor 😑

onedemiyoki

Önüne gelen kitap yazıyor amk. Birde ülkede kitap okuma oranı bu kadar düşükken çıkan tün kitaplar çok satanlara giriyor !!!!

fatih-gulpinar

valla iyi mi kötü mü bilmem kitabı da niye her yerde reklam kasıyo onu çözemedim.Geçen ertem şener de reklamını yaptı periscope tan.İsmini de bu kitapla duydum.Cem arslandan nihattan daha mı iyiymiş!!! Biraz zorla itiliyor gibi geldi..

turtles-can-flyy

En iyi sabah şovmeni cem arslan

fafatara

Okuma oranı yerlerde olmasına rağmen sokakta ki 3 çocuktan (dikkat edin çocuk diyorum) 1'inin kitap yazıyor olması durumun vehametini gösteriyor bence. Dostoyevski'den Tolstoy'dan Mann'den daha iyi yazamayacaklarına göre okumaya da gerek yok bence.

Başlıklar

Aşkaşk
Görüş Bildir