Görüş Bildir

Sabah Yazarından Kabine İddiası: '6-7 Bakanın Değişmesi Kaçınılmaz'

Haberler
> Sabah Yazarından Kabine İddiası: '6-7 Bakanın Değişmesi Kaçınılmaz'

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah'ın yazarlarından Mahmut Övür, bugünkü köşesinde kabine değişikliği iddialarına ilişkin 'En az 6-7 bakanın değişmesi kaçınılmaz' dedi.

Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, 'AK Parti'de tsunami gibi değişim beklentisi' başlıklı bir yazı kaleme aldı. Yazıda, AKP ve kabinede yeniden yapılandırma olacağını belirtti.

Övür, yazısında 'Doğal olarak söylenenlere bakılırsa, en az 6-7 bakanın değişmesi kaçınılmaz. Kimin gideceğini ve yerine kimlerin geleceğini Başkan Erdoğan veya bir iki yakın isim dışında kimsenin bildiğini sanmıyorum' ifadelerini kullandı.

"Yer yerinden oynayacak" diye yazanlar bile var"

"Yer yerinden oynayacak" diye yazanlar bile var"

Övür'ün yazısından ilgili bölüm şöyle:

'Yeni isimlere gelince... Siyaset kulislerinde uzun süredir hem kabine hem de parti yönetimiyle ilgili çok şey söyleniyor. Hatta 'yer yerinden oynayacak' diye yazanlar bile var. Ne derse densin, zaten yüzde 70'e varan bir değişim olacağını bizzat Başkan Erdoğan açıklamıştı. Bu yüzden sonuç şaşırtıcı olmayacak... Yeni isim konusunda doğrusu kimse fazla bir şey bilmiyor. Sadece çok sayıda farklı isimle görüşüldüğü söyleniyor. Bu nedenle önceden tahmin yürütmek zor.

Ancak şu söylenebilir, hem yeni bakan atamasında hem de parti yönetiminde siyasetle bağını koparmayan eski bakan ve milletvekilleri öne çıkacak... Tabii bunun yanında hiç hesapta olmayan tıpkı İstanbul İl Başkanı gibi çevrede duran sürpriz isimler de konuşuluyor.

Doğal olarak söylenenlere bakılırsa, en az 6-7 bakanın değişmesi kaçınılmaz. Kimin gideceğini ve yerine kimlerin geleceğini Başkan Erdoğan veya bir iki yakın isim dışında kimsenin bildiğini sanmıyorum. O nedenle bu kez isim yazamıyorum'

Bu haberler de ilginizi çekebilir 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
14
4
2
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Monser

biz sizi komple değiştirecez az kaldı

Varank gitmesin gerisi sorun değil. Ama Soylu giderse AKP çok oy kaybeder.

lord

A sektöründe patron, A bakamı olur ise bu bakam halkın ihtiyacını nereden nasıl bilecek?