Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Rusya Kıyılarına Vuran Mamut-Yunus Karışımı Acayip Canlı Bilim Adamlarını İkileme Düşürdü

 > 
92PAYLAŞIM

Sakhalin adasının kıyısına vuran hayvanın ilginç fotoğrafı sosyal medyada inanılmaz bir hızla yayılıyor. Gagası ve kürkü olan garip hayvan, sanki bir melezleştirme deneyinden çıkmış gibi.  Parçalanmış ve bir kısmı yenmiş canlı ayrıca tam iki yetişkin insan uzunluğunda. Bilim adamlarının ikilemde bırakan şey ise hayvanın doğada hiçbir canlıda bulunmayan kürk ve gaga kombinasyonuna sahip olması.

Kaynak: http://www.iflscience.com/plants-and-ani...

Bazıları onu Hindistan'da yaşayan Ganges Nehri yunuslarına benzetse de, bir tatlı su yunusunun Hindistan'dan Rusya'ya kadar gelebilmesi pek muhtemel gözükmüyor.

Ayrıcı Ganges Nehri yunuslarının hem kürkleri yok hem de iki insan uzunluğuna ulaşacak kadar büyümüyorlar.

Hiçbir yunus türünün doğumdan hemen sonrası hariç kürkü olmamasına rağmen, uzmanlar kıyıya vuran canlının bir tür yunus olduğunu düşünüyor.

Balıkçılık ve okyanus coğrafyası uzmanı Nikolay Kim, hayvanın kafasına bakarak bir tür yunus olduğunu görebileceğimizi söylüyor. "Ama kesinlikle nadir bir tür" demeyi de ihmal etmiyor.

Deniz biyolojisi profesörü David Smith ise bu canlının antik çağlardan kalma bir tür olarak donmuş halde bulunduğunu ve küresel ısınmayla beraber buzunun çözülüp Rusya kıyılarına vurmuş olabileceğini söyledi. Hatta Oxford Üniversitesi'nden bir profesör bu canlının bir tür mamut olabileceği görüşünde.

Smith alternatif olarak, kürke benzeyen yapının bir çeşit alg olabileceğini de belirtiyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Ben böyle bir sey okumustum yaklasik 2 yil önce bir kitapda. Pek animsayamiyorum ama ""Antik"" kelamini hatirlar gibiyim. Ya da "Nazi Deneyleri" gibi bir seydi. Kim bilir o kitap nerede aq

Gizli Kullanıcı

Lahme diye bi tip var. Galeriyi cocugu gibi sahiplenmiş. Gören der sanki kendisi mutosyona ugramis.

therewasauser

Buyur canım

Gizli Kullanıcı

Sakin ol evlat..

therewasauser

bU GALERİ BENİM :d

Gizli Kullanıcı

Yok la küfredecen sandįm ondan klavyeyi birak dedim... :)

therewasauser

bu klavye benim :D

Gizli Kullanıcı

? Sen kalvyemisin yoksa bir klavyenmi var. Addhsgsk asasdasss

Gizli Kullanıcı

Bildiğimiz hayvan amk :D

dzvezda

kedidir kedi

sessionid

Olivia Dunham, Walter Bishop olay yerine lütfen.

Görüş Bildir