Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Rusya'da İnsanların Beklemedikleri Anda İyilikle Karşılaşması İçin 'İyilik Bankası' Kuruldu

 > -

Rus aktivistlerden oluşan bir grup, insanların hiç ummadıkları anda iyilikle karşılaşması ve iyi bir şeyler yapması amacıyla başlatılan proje çerçevesinde 'iyilik bankası' anlamına gelen bir internet sitesi kurdu.

bankdobra.com'da belirli bir ücret karşılığında çok sayıda dilde 'teşekkürler' ifadesinin yer aldığı banknota benzeyen 'teşekkür biletleri' satışa çıkartılıyor ve istenilen kişilere gönderiliyor.

Gelir hayır kurumlarına

bankdobra.com

Sputnik'in konuyla ilgili haberine göre biletler üzerinden elde edilen gelir ise hayır kurumlarına aktarılıyor.

Böylece insanlara teşekkür etme ve teşekkür almanın mutluluğunun yaşatılmasının yanı sıra hayır kurumlarına yardım gibi iyi bir amaca hizmet ediliyor.

'Birinin kelimelerden fazlasını vermesi güzel bir şeydir'

Projenin mimarlarından yönetmen Pavel Sanayev banka ile ilgili yaptığı açıklamada bilet bir kişiden bir başkasına ulaştığında iyilik zincirinin devam ettiğini belirtti: 

"İlk önce bu konuyla ilgili kısa filmler çektik, daha sonra da bankdobra.com sitesini kurduk. Projeyi çok kısa süre önce başlatmamız nedeniyle şimdilik yalnızca 200 kişi bundan haberdar. Birinin kelimelerden fazlasını vermesi güzel bir şeydir, elinizde hediyelik eşya gibi görünen bir şey olur. Bu biletleri tüm dünyaya satmak istiyoruz."

Sanayev, şimdiden elde edilen gelirlerin bir bölümünün bir hayır kurumuna aktarıldığını ifade etti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir