Görüş Bildir
Haberler
Rıza Çalımbay'dan Alper Potuk İtirafı

Rıza Çalımbay'dan Alper Potuk İtirafı

Enver K.
04.05.2015 - 19:01
İçeriğin Devamı Aşağıda

Mersin İdman Yurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Alper Potuk ile ilgili çarpıcı bir itirafta bulundu.

Süper Lig ekibi Mersin İdman Yurdu'nun teknik direktörü Rıza Çalımbay, Eskişehirspor'u çalıştırdığı dönemde Alper Potuk'u A takıma aldığını ancak kulüp başkanının 'Ya şu küçük çocuğu gönderelim gitsin. Bunun burada oynama şansı yok' dediğini anlattı.

Çalımbay, Toros Üniversitesi'nde katıldığı söyleşide, hayatının zorluklarla geçtiğini ancak şu anki durumundan mutlu olduğunu belirtti.

Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Çalımbay, şampiyonluk mücadelesi veren Fenerbahçe ve Galatasaray ile yapacakları maçlarda puan almak için sahaya çıkacaklarını söyledi.

Çalımbay, futbolculuğunda Beşiktaş'tan başka bir takıma neden gitmediğine yönelik soruyu şöyle yanıtladı:

'Beşiktaş'tan ayrılmanız için ya ondan daha büyük bir takım ya da yabancı bir takım olması gerekiyor. Bana büyük teklif de geldi, hem de Türkiye'den. Şimdi onu açıklamamız doğru olmaz. Kaptanı olduğum takımdan ayrılmak istemediğimi ve teşekkür ettiğimi söyledim. Dünya karmasında oynadıktan sonra Fransa'dan bir teklif geldi. Ben, 'Beşiktaş'ta başladım, Beşiktaş'ta bırakmak istiyorum dedim.'

Çalımbay, genç oyuncuların önünün neden açılmadığı şeklindeki soru üzerine, şöyle konuştu:

'Biz genç arkadaşların önünü açıyoruz. Bizim en büyük özelliklerimizden bir bu. Yeter ki alttan bir oyuncu çıksın. O oyuncunun ne zorluklar yaşadığını geçmiş tecrübelerimizden biliyoruz. Bir örnek vereyim, aslında böyle örnekleri hiç vermek istemiyorum. Fenerbahçe'de Alper Potuk oynuyor. Eskişehirspor döneminde, Alper Potuk'u A takıma aldık. Başkan bana 'Ya şu küçük çocuğu gönderelim gitsin. Bunun burada oynama şansı yok' dedi. Çocuğa o zaman bir milyar harçlık bile zor alıyorduk başkandan. Şimdi o çocuğu biz yetiştirdik, oynattık. Belki 10 milyona, belki daha fazlasına sattılar, hem de sıfırdan gelen bir oyuncuyu. İyi oyuncu olduğu zaman alıyoruz. O yüzden altyapıdan çıkarsa ve iyiyse alıp oynatıyoruz.'

Transfer teklifi alıp almadığının sorulduğu Çalımbay, 'İki hafta önce bir teklif geldi bana. Şu anda istedikleri için Mersin İdman Yurdu Kulübü izin vermedi. O yüzden olmadı yani' değerlendirmesinde bulundu.

Radyospor

Kaynak: http://www.radyospor.com/Futbol/18797...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0