Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Renklerden Gelen Frekansların Üzerimizde Bıraktığı Etkilere Çok Şaşıracaksınız!

94PAYLAŞIM

Bulunduğunuz ortamdaki frekansı renklerin enerjisinden yararlanarak değiştirebilirsiniz. Hatta kromoterapi adı verilen, renklerle tedavi yöntemi bile var. Bu bir nevi renklerle yapılan bir şifa seansıdır. Bakalım renklerin üzerimizde bıraktığı etkiler ve iddia edilen şifalı tarafları nelermiş...

1. Fiziksel enerjinin ve tutkuların rengi : Kırmızı!

Kırmızı rengin; anemi hastalığının tedavisine iyi geldiği inancı vardır. Canlandırıcı bir etkisi vardır.  Adrenalin salgılanmasını sağlar, hemoglobinin çoğalmasına yardımcı olur. Motivasyon, enerji, coşku ve yaşama sevincini, sıcaklık ve aşk duygularını, kan basıncını ve vücut ısısını harekete geçirir. Fiziksel enerjiyi, bedensel gücü, cesareti pekiştirir. Kök çakranın rengidir.

2. Neşenin ve yapıcılığın rengi: Turuncu!

Turuncu rengin; sindirim sistemi problemleri, göğüs problemleri gibi hastalıkların tedavisine iyi geldiği inancı vardır. Doğaya enerji verme etkisi vardır. Yalnız ve depresif insanların spiritüel ruhlarını yükseltmesine yardımcı olur. Negatif enerjiyi azaltıp, pozitif enerji aktivitesini arttırır. Canlılık ve heyecan verici duyguları pekiştirir. Sakral çakranın rengidir.

3. Güneş ışığının, gençliğin, memnuniyetin ve sevincin rengi: Sarı!

Aydınlama ve bilgeliği temsil eden sarı rengin; Cilt problemlerinin, mide rahatsızlıklarının tedavisine iyi geldiği inancı vardır. Sindirim sistemini ve zekayı harekete geçirmeye yardımcı olur. Mutluluk etkisi yaratır. Moral bozukluğunu azaltıp, yeni yaşama sevinci verir. Umut, ilham ve yöneticilik duygularını pekiştirir. Ruhsal olarak geliştirdiği gibi dünyasal işlerimizde de başarı verir. Solar pleksus çakra rengidir.

4. Yaşamın, gençliğin, çoğalmanın, gelişmenin, güvenin rengi: Yeşil!

Şifayı ve gerçeği temsil eden yeşil rengin; kırık kemiklerin iyileşmesine iyi geldiği inancı vardır. Huzurlu ortam için hamilelere önerilir. Büyümeyi hızlandırır. Yatıştırıcı ve iyileştirici bir etkisi vardır. Yeşilin enerjisi hayatımıza; bereket, istikrar, denge, güven getirir. Kalp çakranın rengidir.

5. Gökyüzünün, sonsuzluğun, sessizliğin, dinginliğin, serinliğin ve suyun rengi: Mavi!

Sevgileri temsil eden mavi rengin; hastalıkları hafifletip ağrıları dindirme özelliği olduğuna ve ses kısıklığı, guatr gibi boğazla ilgili olan hastalıkların tedavisine iyi geldiğine inanılmaktadır. Soğutucu etkisinden dolayı sakinleştirici etkisi de vardır. Telaşı ve korkuyu azaltır. İç dinginliği, sevgi, huzur, sakinlik ve barış duygularını pekiştirir. Enerjisi hayatımıza uyum, başarı, rahatlama ve iletişim yeteneği getirir. 

6. Kararlılığın, sakinliğin, huzurun ve düzenin rengi: İndigo, Lacivert!

Koruma ve gücü temsil eden lacivert rengin; lenf ve salgı bezleriyle birlikte bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Beynin her iki yarım küresinin uyumu üzerine olumlu etkisi vardır. Lacivert renginin enerjisi vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olur ve  çevrenizdeki zararlı insanları uzaklaştırır. Uyum ve başarının rengidir. Sakinlik ve dingin olma duygularını pekiştirir. Üçüncü göz çakranın rengidir.

7. Özgürlüğün rengi: Mor!

İyi niyeti temsil eden mor rengin; böbrek ve kalp hastalıklarının tedavisine iyi geldiğine inanılmaktadır. Alternatif tıpta, duygusal veya agresif kişilerin sakinleşme terapisinde kullanılır. Aşırı yeme isteğinin kontrol altına alınmasına yardımcı olur. Mor insanların rüya aktivasyonunu geliştiren meditasyon rengidir. Asilliği, dengeyi, kendine güveni, sakinleştirici ve dinlendirici duyguları pekiştirir. Tepe çakranın rengidir.

8. Saflığın, ışığın, enerjinin rengi; Beyaz!

Genel şifa ve korunmayı temsil eden beyaz rengin; içsel arınma, negatif enerjiden kurtulma etkileri vardır. Koşulsuz merhameti ve manevi yükselmeyi etkiler. Sezgileri  ve astral seyahat yeteneğini güçlendirir. Güven duygusunu pekiştirir.

Aslına bakarsanız bütün renklerin fiziksel ve eterik bedenlerimizde birçok önemli görevi ve işlevleri vardır. Renklerin gizemi uçsuz bucaksız bir dünya olsa bile, şimdilik tahmin edildiği kadarıyla konuşulan bu renklerin anlamları ve üzerimizde bıraktıkları etkilerle ilgili fikir sahibi olacaksınız.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ayazhaznedar

Renklerin insan üstünde etkisi olduğu kesin zaten bu yüzden çoğu büyük firmalar renklerini buna göre seçer coca cola burger king bunlar gibi firmalar hep kırmızı rengi kullanır iştah açıcı özelliğinden dolayı ayrıca çoğu banka güven duygusu verdiği için yeşil rengi kullanır farkında değiliz ama etkisi var sağlığa iyi gelir mi ama onu bilemem

can_can

Şimdi bu saçmalıklara inanıyor muyuz, yoksa editöre ayıp olmasın diye inanmış gibi mi yapıyoruz? Oooo tabi yeaa evet evet aynen

speedymustafa

yapılan bir araştırmaya göre fastfood tüketilen yerlerin dizaynında genel kırmızı renk kullanılıyormuş.(burger,mcdonald's) sebebi ise kırmızı renk insanlarda uyarı etkisi yapması ve yemeklerini bir an önce yiyip çıkmalarını sağlamak imiş.

Görüş Bildir