Görüş Bildir
Haberler
Renault’un Yeni Elektrikli Arabası

Renault’un Yeni Elektrikli Arabası

ivanlar
25.06.2014 - 15:55 Son Güncelleme: 25.06.2014 - 22:47

Renault’un Yeni Elektrikli Arabası Karşınızda

Twizy ile Elektrikli Araba kullanmak ister misiniz?

Günümüzün en önemli sorunların olan enerji kaynak sıkıntısı, teknolojinin gelişimine yön vermekte ve alternatifler aranmakta. İşte Renault tarafından üretilen Twizy modeli, buna en güzel örneklerden birisi olacak.Twizy modeli hakkında detaylı inceleme:

  • Bu araç, tamamen elektrik kullanarak doğaya zarar vermeden ve enerji kaynaklarını tüketmeden çalışma prensibine bağlıdır. Herhangi bir 220 Wolt’luk elektrik kaynağından beslenebilir.

  • Hızlı şarj olma özelliği ile 3,5 saat içerisinde kendisini dolduran Twizy elektrikli araç, fren sisteminin kullanımında ve yokuş aşağı giderken kendini şarj etme, en ilgi çekici özelliklerinden birisidir.

  • Yol şartlarına göre 100 km yol alabilen araç, en kötü koşullarda 50 km menzile sahip. Genel olarak ise 80 km yol alabilmektedir. Elektrik motoruna sahip olan araç, saatte 45 km hıza 6 saniye gibi bir sürede çıkabiliyor.

  • Şehir içinde kolay bir ulaşım imkanı sunan araç, şehir dışına da seyahat etme olasılığı sunuyor. Ancak menzilinizi iyi ayarlamalı ve yol üzerinde aracınızı şarj etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

  • Ergonomik bakımında çok büyük bir konfora sahip olmayan araç, genel anlamda rahat ve kullanışlıdır. Dış yapısı oldukça basit ve genel olarak etrafı açık olması, kış aylarında kullanımı zorlaştırabilir. Bunun için fermuarlı camlar ile hava akışını kontrol edebilirsiniz.

  • Araç içerisinde mobil cihazlarınızı şarj etmeniz için gerekli aparatların bulunması ilgi çekici özelliklerden birisidir. Ayrıca sadece 2 koltuk bulunan araçta, koltuklar arka arkaya yerleştirilmiş ve genel anlamda yeterli konforu sunmaktadır.

  • Vites kolu olmayan araçta, otomatik vites sistemi gibi bir özellik bulunmaktadır. Düğmeler yardımı ile geri veya ileri gidebileceğiniz fonksiyonlar, araç kullanımını çok kolay bir hale getiriyor.

  • Aracın hafif olması, farklı yol şartlarında rahatlıkla ilerlemesine ve şehir içerisinde gerektiğinde kaldırıma çıkmasında ayrıca bir avantaj sunuyor. Bunun yanında küçük bir yapıda olan araç, çok kolay bir şekilde park olabiliyor. Aynalar arası 1.40 metre ve uzunluk olarak 2.34 metreye sahiptir.

Haziranın sonralarına doğru satışa sunulması beklenilen Twizy, satış fiyatı olarak 13.700 Euro değerinde bir fiyat biçilmiş. Yakın zamanda şehir içinde görebileceğimiz Twizy elektrikli araç, ne kadar başarılı olacağını ve tutacağını göreceğiz.

Kaynak: http://www.cepkolik.com/renaultun-yen...
İçeriğin Devamı Aşağıda

Renault Twizy for fun! // Renault Twizy pour le fun!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın