PTT Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Maske Dağıtımına Başladı: Peki Nasıl Temin Edeceksiniz?

 > 
1.2bPAYLAŞIM

PTT, T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın kararıyla evlere ücretsiz maske hizmeti sağlamaya başladı. Maske talep eden vatandaşların e-Devlet'e girerek formu doldurması ve adres bilgilerini yazması gerekiyor.

Bakanlıkların ortak çalışması ile PTT'nin evlere ücretsiz maske ulaştırma projesi hayata geçirildi.

İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter'dan bilgileri paylaşarak vatandaşların toplu taşıma için tedbir almasını istedi.

İmamoğlu açıklamasında "Sağlığımız için, zorunlu olarak bulunduğumuz toplu taşıma araçlarında ve ortamlarda lütfen maske kullanalım. T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın kararıyla online olarak ücretsiz maske temini sağlanmakta. Lütfen talep ediniz." ifadesini kullandı.

Peki maskeyi nasıl talep edeceksiniz?

Ücretsiz maskeler PTT'nin sitesinde yaşanan aksaklığın ardından e-Devlet üzerine taşındı. 

"PttAVM.com" internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda, Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının koordinasyonunda "https://maske.epttavm.com" üzerinden yapılacak başvurulara kısa sürede yoğun bir ilgi olduğu belirtildi.

Duyuruda, "Sizlere daha sağlıklı hizmet sunabilmek adına, ücretsiz maske taleplerinize ilişkin başvurularınızı en kısa sürede e-Devlet Kapısı üzerinden alacağımızı bildirmek isteriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz." ifadelerine yer verildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir