Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Psikolojik Sorulara Verdiğin Cevaplara Göre Ne Kadar Aşk Bağımlısısın?

İlişki Testleri-
Abone ol

Hoşlanmanın ötesinde bir kavram olan aşk, hiç kuşkusuz insanlığın yaşadığı en güzel duygulardan biri. Ancak bu duygunun saplantılı hallere gelmesi ise tuhaf  bir bağımlılık yaratabiliyor.

Biz de bu testimizde aşk bağımlısı olup olmadığını test etmek istedik.

Hazırsan başlayalım!

1. İlişkilerinde; ara vermek, ayrılıp, tekrar barışmak gibi döngülere giriyor musun?

Her ilişkimde yaşıyorum diyebilirim. Hem ilişkinin doğasında bu yok mu?
Bu olaylar hiç benlik değil. Bir kez ayrılık olduysa benim için o ilişki bitmiştir.
Hiç yaşamadım ama yaşayabilirim. Bu işler hiç belli olmaz.
Daha önce hiç ilişkim olmadı.

2. Sık sık kendini, bu kişi bana iyi gelmiyor diye düşünürken buluyor musun?

3. Ayrıldıktan sonra birlikte olduğun kişi olmadan boş veya kayıp hissettiğin bir noktaya varır mısın?

Bu duygu, ayrıldığım kişiye bağlı olarak değişir.
Bir kişinin yokluğu ile neden boş ya da kayıp hissedeyim?
İnsan kısa dönemde olsa böyle bir duyguya düşebiliyor ne de olsa pek çok şey paylaştığı kişi hayatından çıkıp gidiyor.
Yani ayrılık üzse de biraz eksik hissettirse de bu duygulara kapılmıyorum.
Daha önce hiç ayrılık yaşamadım.

4. Sosyal medyayı ne sıklıkta yeni birileriyle tanışmak ya da cinsellik amaçlı kullanıyorsun?

5. Canlı hissetmek için duygusal yoğunluğa ihtiyaç duyar mısın?

6. Sevgilinle büyük kavgalar edip, barıştıktan sonra mutlu hissediyor musun?

Mutlu oluyorum ama içimde bir burukluk kalıyor.
Pek değil. Kavganın sebebi ve sorunlar kafamda dönmeye devam ediyor.
Sinirim geçtiyse ve barıştıysak sorun yok. Elbette mutlu oluyorum.
Hiç sevgilim olmadı.

7. Aşık olduğun zamanlardaki enerjine en az 1 en fazla 5 olarak puan verecek olsan kaç verirdin?

8. Hiç yaşadığın bir ayrılık sonrası intiharı düşündüğün oldu mu?

Bunu bir kaç ayrılıktan son düşünmüştüm.
Evet, hatta denedim de!
Saçmalık! Neden böyle bir şey düşüneyim?
Bir kere düşünmüştüm.
Hiç ayrılık yaşamadım ki!

9. Son olarak; ilişki söz konusu olduğunda seni sen yapan değerlerinden vazgeçebilir misin?

Asla, vazgeçmem. Kimse, kimse için hiçbir şeyden vazgeçmemeli!
Bu, aşık olduğum kişiye ve duruma göre değişir.
İlişki dediğin, kişiyi değiştirmek yerine olduğu gibi sevmek değil midir?
Gerçekten seviyorsam neden olmasın?

Aşk Bağımlılığı Çekiyorsun!

Sen, gerçekten tam bir aşk bağımlısısın. Aniden bağlanma hissiyatını çok fazla yaşıyor ve bir insanı daha tanımadan bile ona aşık olup, tüm benliğini ona adayabiliyorsun. Aşık olduğun kişi ile birlikte olmasan bile o kişi gelip, hayatının merkezine yerleşiyor ve kendini tam anlamıyla ona endeksleyerek yaşıyorsun. Onun ne kadar yanlış ve zararlı biri olduğunu bilsen bile hiçbir şekilde vazgeçmiyor benliğini ve gururunu bir kenara bırakarak onunla olmak için her yolu deniyorsun. İlişkinin içinde ne kadar mutsuz olsan da bu mutsuzluğu fark edemiyor ya da görmezden geliyorsun. Kişi, tamamen hayatından çıktığında ise adeta dünyan başına yıkılıyor, yaşamanın anlamı sanki o kişiye bağlıymış gibi hissediyorsun hatta ve hatta çoğu zaman intihar etmeyi düşündüğün bile oluyor. Daha da kötüsü ise tüm bu duyguları bir kişiye hissederken pat diye başka birine hissedebiliyorsun ve döngün başa sarıyor. Kısaca sen aşık olmadan, hayatında biri olmadan yapamıyorsun. Sanki biri ile birlikte olmadan yaşamayacakmışsın gibi geliyor. Özetle sen; aşkın peşinden giderken fiziksel, duygusal ve finansal ihtiyaçlarını bir kenara bırakarak kendini dipsiz bir bataklığa sürüklüyorsun. Kendi değerinin farkında varmalı ve bir an önce bu saplantından kurtulmalısın!

Bağımlı değil duygusalsın!

Sen, kesinlikle aşk bağımlısı değilsin ancak fazlasıyla duygusal birisin. Birini sevdiğin zaman gerçekten seviyor ve onun için fedakarlık yapmaktan kaçınmıyorsun hatta bazen duygularının mantığının önüne geçtiği ve gereğinden fazla fedakarlık da yaptığın oluyor. Aşkı da ayrılığı da gerçekten sonuna kadar yaşıyorsun. Ancak bu duyguları yaşayabilmen senin için oldukça zor çünkü sen kolay kolay birine bir şeyler hissedemiyor ve asla yaşamış olmak için ilişki yaşamıyorsun. Zaman zaman aşk yüzünden dibi de gördüğün noktalar olmuş ancak sen hiçbir zaman kendini bırakmamışsın. Umarız o doğru insan karşına en kısa zamanda çıkar!

Aşk ile işin olmaz!

Senin aşka değil ama aşık olmamaya bağımlılığın olabilir! Kendini aşk ve sevgi gibi duygulardan tamamen soyutlamışsın. Birine karşı gerçekten çok yoğun duygular hissediyor olsan bile bu hisleri göstermekten ölümüne kaçıyorsun ve asla hiç kimseyi hayatının merkezine koymuyorsun. Aslında bunu sanki kendi kendini korumak için yapıyor ve duygularını bastırıyor gibisin. Belki de bunun altında daha önce aldığın duygusal yara ya da yaralar vardır. Daha önce kalbin çok derinden kırılmış ve büyük bir hayal kırıklığına uğramış olabilirsin. Bu sebeple de biri ile birlikte olmak, birisi için fedakarlıkta bulunup, kendinden önce onu düşünmek gibi şeyler sana oldukça anlamsız geliyor. Özetle sen, önce hayatta önce kendini düşünmek gerektiğinin farkındasın ama bunu bir tık abartmışsın gibi. Kendini koruyarak çok doğru yapsan da aşkın, dünyanın en güzel duygularından biri olduğunu unutma ve kalbini biraz yumuşatmaya çalış!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
king_of_sparta

Aşk ile işin olmaz!dogru Senin aşka değil ama aşık olmamaya bağımlılığın olabilir! Kendini aşk ve sevgi gibi duygulardan tamamen soyutlamışsın. Birine karşı gerçekten çok yoğun duygular hissediyor olsan bile bu hisleri göstermekten ölümüne kaçıyorsun ve asla hiç kimseyi hayatının merkezine koymuyorsun. Aslında bunu sanki kendi kendini korumak için yapıyor ve duygularını bastırıyor gibisin. Belki de bunun altında daha önce aldığın duygusal yara ya da yaralar vardır. Daha önce kalbin çok derinden kırılmış ve büyük bir hayal kırıklığına uğramış olabilirsin. Bu sebeple de biri ile birlikte olmak, birisi için fedakarlıkta bulunup, kendinden önce onu düşünmek gibi şeyler sana oldukça anlamsız geliyor. Özetle sen, önce hayatta önce kendini düşünmek gerektiğinin farkındasın ama bunu bir tık abartmışsın gibi. Kendini koruyarak çok doğru yapsan da aşkın, dünyanın en güzel duygularından biri olduğunu unutma ve kalbini biraz yumuşatmaya çalış!

simple-aydan

Bağımlı değil duygusalsın! Sen, kesinlikle aşk bağımlısı değilsin ancak fazlasıyla duygusal birisin. Birini sevdiğin zaman gerçekten seviyor ve onun için fedakarlık yapmaktan kaçınmıyorsun hatta bazen duygularının mantığının önüne geçtiği ve gereğinden fazla fedakarlık da yaptığın oluyor. Aşkı da ayrılığı da gerçekten sonuna kadar yaşıyorsun. Ancak bu duyguları yaşayabilmen senin için oldukça zor çünkü sen kolay kolay birine bir şeyler hissedemiyor ve asla yaşamış olmak için ilişki yaşamıyorsun. Zaman zaman aşk yüzünden dibi de gördüğün noktalar olmuş ancak sen hiçbir zaman kendini bırakmamışsın. Umarız o doğru insan karşına en kısa zamanda çıkar

orhan-ulusoy

Bağımlı değil duygusalsın!

sevcan1905

Aşk ile işin olmaz! Eyvallah:)

omr-humbtzad

bağımlı deyil duygusalsın

Görüş Bildir