Profesörden Enteresan Eleştiri: 'Pokémon GO Oynayarak Ülkenizi Satıyorsunuz'

 > 
172PAYLAŞIM

Sakarya Üniversitesinde görevli Tarih Profesörü Ebubekir Sofuoğlu Pokémon GO oyunuyla ilgili ilginç bir çıkışta bulundu. Sofuoğlu son dönemin popüler mobil oyununu oynayan gençlere 'Pokémon Go oynuyorsunuz, kendi ülkenizi satıyorsunuz' dedi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Cep telefonlarını elektronik kelepçeye benzeten Sofuoğlu, gençlerin cep telefonlarıyla kendilerini kelepçelediklerini belirtti. Gençlere ders çalışmalarını tavsiye eden Sofuoğlu, öğrencilerin hedeflerinin sınıflarında ilk üçe girmek olması gerektiğini söyledi.

Son dönemde özellikle gençler arasında yaygınlaşan Pokémon GO oyununa dikkati çeken Sofuoğlu, şöyle konuştu: 

"Şimdi buraya bir ajan gelse Malatya'nın önemli sokaklarını, önemli geçiş noktalarını, devlet kurumlarını, askeri yapılarının fotoğrafını çekmeye kalksa polis ne yapar? Yakalar, sınır dışı eder. Buna da gerek yok çünkü Pokémon'da biz bütün bunların hepsinin resmini çekip sisteme yüklüyoruz. Bunu birkaç ülke yasakladı."

'Pokémon GO oynuyorsunuz, kendi ülkenizi satıyorsunuz'

Japon hükümetinin nükleer tesisler ve civarı için Pokémon oyununun yüklenmemesini istediğini aktaran Sofuoğlu, gençlere şöyle seslendi: 

"Pokémon GO oynuyorsunuz, kendi ülkenizi satıyorsunuz. Bunlar yasaklanacak, ben bekliyorum. Yasaklandığında her şey geçmiş olacak çünkü resimlerin çoğu gönderilmiş olacak. O sırada başka bir oyunla meşgul olacağız. Kurtulun şu kelepçelerden."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir