Pratik Çözümlerde Bu Hafta! Aracınızda Hayatı Kolaylaştıracak 15 Akıllı Hile

799PAYLAŞIM

Hem tecrübeli hem de yeni başlamış sürücüler için pratik önerilerin en iyi 15'ini derledik.

1. Çocuklarla seyahat ediyorsanız, banyo düzenleyicilerinden alıp koltuk arkasına takabilirsiniz.

2. Aracınızı havalandırmak istiyorsanız, ön camlardan birini açıp karşı kapıyı birkaç dakika boyunca açıp kapatmanız yeterli olacaktır.

3. Aracınızdaki çizikleri oje ile tedavi edebileceğinizi biliyor muydunuz? Üstelik camlarınızdaki çatlakların ilerlemesini de parlatıcı renksiz oje ile durdurabilirsiniz.

4. Eğer gittiğiniz araba tamircisinin işini iyi yapıp yapmayacağından emin olamıyorsanız, kendi çok iyi bildiğiniz bir parça ile ilgili soru sorup onu test edebilirsiniz.

5. Aracınıza yapıştırdığınız yapıştırmalardan sıkıldıysanız, bir parça gazete kağıdını sıcak sabunlu suyla ıslatıp 10 dakika kadar yapışkanlı bölümün üzerinde bekletin.

6. Kışın donan araç kilitlerini el dezenfektanıyla eritmek mümkün. Bir bezelye boyutunda el dezenfektanını parmağınızla kilit üzerine yayın ve anahtar deliğine girdiğinden emin olun.

7. Kapaklı bir kağıt bardağı kendi peçete kutunuz olarak kullanabilirsiniz.

8. Pahalı bir telefon tutucuya para harcamanıza gerek yok. Bir ya da iki paket lastiğini klima boşluğundan geçirerek telefonunuza el yapımı bir tutacak yapabilirsiniz.

9. Sürahiye benzer kapaklı yiyecek kaplarından kendize araç içi çöp kovası yapabilirsiniz.

10. Evinizin kapalı garajı varsa ve park etmekte zorlanıyorsanız tavandan bir tenis topu sarkıtarak camınızdaki belirli bir işaret noktasına geldiğinde aracınızı durdurmanız gerektiğini anlarsınız.

11. Araç farları için en iyi temizlik çözümü: diş macunu. Bir diş fırçası ya da bez parçası yardımıyla diş macunula camları iyice silin ve sonra suyla durulayın.

12. Araç içinde zor ulaşılan yerleri resim fırçasıyla temizleyebilirsiniz.

13. Bu hileyi aslında pilotlardan öğrendik. Güneş gözlerinizi çok rahatsız ediyorsa ve uzun yoldaysanız camınıza geçici bir renkli film yapıştırarak çözüm üretebilirsiniz.

14. Otoparkınız darsa veya evin garajı küçükse kenarlara köpük yapıştırıp kapı açıp kapatırken olacak çizikleri önlemek mümkün.

15. Beklenmedik acil durumlara karşı aracınızda her zaman bir acil durum çantası bulundurun. Sıradan bir tıbbi acil durum çantası içeriklerinin yanında, eski ama çalışan bir cep telefonu, su ve yiyecek, sıcak giysiler ve battaniye eklemeyi de unutmayın!

Haydi iyi yolculuklar!!!

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
queen-of-the-alaska

bir de araba alın

aslylmz

Allah razı olsun editör

badcboy54

10-14 güzel miş :D

ezgisen

çöp kutusu güzel fikir hala camdan yola çöp fırlatanlar var

badcboy54

onlara hayvan demek bile zor.

colak-ahtapot

#2 deki kapı lambo kapı yani yukarı doğru açılıyor. Yani sabaha kadar da açıp kapatsan karşı camdan hava çıkışı olmaz kardeş.

Görüş Bildir