Popstar Olacağı O Günden Belliymiş! Murat Boz, Bu Kadar Ünlü Değilken Shakira'ya Bile Vokalistlik Yapmış

3PAYLAŞIM

Murat Boz son dönemin en popüler isimlerinden biri. Kendisini daha önce de tanıyor ve seviyorduk ama 2011 yılından beri yayınlanan O Ses Türkiye ile resmen evlerimize girdi yakışıklı şarkıcı. Tabii bu arada albümler yapmaya da devam etti. Markaların yüzü oldu, ödüller aldı, sinema filmlerinde oynadı. Peki, ya bundan öncesi nasıldı? Yani Murat Boz herkes tarafından tanınan bir sanatçı olmadan önce neredeydi?

Murat Boz oldukça yetenekli bir şarkıcı. Ayrıca eğitimli de. Liseden itibaren güzel sanatlar üzerine eğitim alan Murat Boz, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı mezunu.

Piyano, davul, ney ve keman çalabiliyor. Sesi de çok güzel. Yani, kendisi on parmağında on marifet olarak tanımlanan kişilerden. E durum böyle olunca, Murat Boz kariyerinin ilk yıllarında ünlü isimlerin hemen dikkatini çekmiş. Ve vokalistliğe başlamış.

90'lı yıllara damga vuran şarkılarıyla bilinen Emel Müftüoğlu'nun vokalisti olarak sahne almaya başlamış Murat Boz.

Daha sonra ise Burcu Güneş, Hande Yener, Nazan Öncel, Nilüfer, Demet Sağıroğlu ve Nil Karaibrahimgil ile çalışmış. Bu dönemde bu ünlü isimlerle hem konserlere çıkmış hem de albüm kayıtlarında görev almış. Hatırlarsanız kendisini Nil Karaibrahimgil'in "Bronzlaşmak" şarkısının klibinde de görmüştük.

Tüm bu isimlerden sonra Murat Boz; Türkiye'nin Megastarı, dünyaca ünlü yıldızı Tarkan ile çalışmaya başladı. En büyük sesi de o dönemde getirdi.

Geçtiğimiz günlerde Tarkan'a vokalistlik yaptığı yıllara ait fotoğrafları da çıkmıştı hatırlarsanız. İşte Murat Boz'un adının daha sık anılması Tarkan ile çalıştığı dönemde oldu. Neredeyse 6 yıl birlikte çalışan ikili bir zaman sonra yollarını ayırdı. O arada Murat Boz bir de Grup Hepsi'nin "Yalan" şarkısında gruba eşlik etmişti. O dönem "Hepsi şarkısındaki adam kim ya?" sorularının havada uçuşmasına sebep olmuştu. Sonra da kendi albümünü yaptı.

Ne! Shakira mı?

Evet yanlış duymadınız! Ünlü isim, dünya starı Sharika'ya da vokal yapmış! Tarkan ile çalıştığı dönemde Türkiye'ye konsere gelen Shakira için Türk vokaller aranıyormuş. Organizasyon firması da Tarkan'la çalışan, başarılı bir vokal olduğunu düşündükleri Murat Boz'u önermiş. Benim için inanılmaz büyük bir şanstı diye bahsediyor o konserden Murat Boz. Shakira'nın enerjisine, işine duyduğu saygıya hayran kalmış. Ayrıca Murat Boz Shakira'nın hem çok mütevazı hem de çok sıcakkanlı bir kadın olduğunu dile getiriyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sergo

Kendini kabul edip olmadığı biri gibi davranmayı bırakmadığı sürece bi bok değil gözümde! Tıpkı tarkan gibi...

nazlisevvim

ama sesi pok gibi orası da ayrı.

Görüş Bildir