10 Maddede Pokémon Go: Öndeki Pokémon’u Takip Et

Gamer-
Abone ol

Ben Pokémon’a Pokémon demem, Pokémon benim olmadıkça…

Hangimiz çocukluğunda Ash Ketchum veya Misty gibi Pokémon peşinde koşmak istemedi ki? Özellikle 90′lı ve 2000′li yılların çocukları bu hayallerle büyüdü. Bugünlerde hayal ile gerçek arasında oluşan köprülere bir yenisinin daha ekleneceğini duyurmak isterim. Geçtiğimiz Eylül ayında Ingress oyununun yapımcısı Niantic, Pokémon Go adlı oyunu tüm dünyaya iftiharla tanıttı, 2016 yılında Android ve IOS platformlarında yerini alacağı da cabası. 2016 yılının özelliği ise, Pokémon’un 1996’da çıkan orijinal oyununundan 20 yıl sonra olması anlamına geliyor.

Kaynak: http://ilimkurgu.tumblr.com/post/1335430...

1. Pokémon GO'yu gerçek dünyada keşfet

2. Oyun genel anlamda sanal gerçeklik zevkini bizlere en son teknolojiyle yaşatacak.

Özellikle Google, Nintendo ve Pokémon Company Group gibi şirketlerin bu oyuna 30 milyon dolar yatırım yapması beklentilerimizi daha da yüksek tutmamıza neden oluyor.

3. Pokémon Go, bilindik Pokémon dünyası ile çok benzer olacak.

Açık bir evrende, farklı Pokémon türlerini keşfedecek, yakalayacak, değiş tokuş edecek ve galibiyet için rakiplerimizle savaşacağız.

4. Çoklu oyuncu desteği de sunması beklenen oyun, sanal bir dünyanın kapılarını geniş bir yelpazeyle açacak.

5. Hepimizin bildiği gibi Nintendo, mobil oyun pazarına tövbe etmişcesine bizi yıllarca 2DS türünde ki oyunlara mahkum etti.

Bu son girişimini özür olarak algılamayın çünkü, Google’ın bünyesinde sayılabilecek Niantic şirketi olmasa, Nintendo’nun bu projeye de el atacağı yoktu.

6. Oyun, Google Maps ile entegrasyon halinde olacağı için Türkiye’nin her yerinde Pokémonlar ile karşılaşabileceğiz.

7. Oyunun Türkçe’yi destekleyip desteklemeyeceği konusunda kesin bir bilgi yok

Oyunun Türkçe’yi destekleyip desteklemeyeceği konusunda kesin bir bilgi olmamasına karşın, Nintendo'nun yıllar önce Türkiye pazarından çekilmesi ve yapımcı firma Niantic'in diğer oyunu Ingress baz alınarak konuşulduğu zaman Türkçe’yi maalesef ki desteklemeyecek.

8. Ama oyunu oynayabilmek için ileri seviye İngilizce bilgisi de gerekmeyecek.

9. Diğer bir özellik ise, elinizde telefon, deli divane etrafta koşuşturmak istemiyorsanız eğer, Pokémon Go Plus adında bir aparat alabilirsiniz.

Ortalama 30-50 dolar aralığında satışa sunulacak olan bu aparat, telefon ile bluetooth bağlantısı kuracak ve yakınımızda bir Pokémon olduğu zaman ışık ve titreşim ile bizi uyaracak. Biz oyuncular da cihazdaki düğmeye basarak Pokémon’u yakalayabileceğiz.

10. Ayrıca hem online olarak hem de telefonları birbirine bağlayarak yan yana diğer Pokémon çalıştırıcıları ile maç yapabileceğiz.

Bonus: Meclise uyumaya gitmeyen milletvekillerini uyutan Jigglypuff.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pokemongoturki4

Pokemon Go Türkiye! Tüm Apklar, Oyun Rehberi / İpuçları, iOS ve Android Yükleme Rehberi

Görüş Bildir