Görüş Bildir
Haberler
'PKK, 11 Ekim’de Tek Taraflı Eylemsizlik Kararını İlan Edecek'

'PKK, 11 Ekim’de Tek Taraflı Eylemsizlik Kararını İlan Edecek'

Onedio Medya
10.10.2015 - 10:15

Kongra-Gel Eş Başkanı Remzi Kartal, tek taraflı eylemsizlik kararı için 11 Ekim Pazar gününü işaret etti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Bese Hozat’ın 1 Kasım seçimleri öncesinde ‘PKK’nın tekrar tarihi bir tutum takınacağı’ yönündeki açıklamasının ardından KCK Yürütme Konseyi’nin diğer eş başkanı Cemil Bayık da PKK’nın ateşkese hazır olduğunu açıklamıştı.

T24 yazarı Celal Başlangıç da “PKK, 1 Kasım’a kadar sürecek bir “tek taraflı çatışmasızlık süreci” ilanına hazırlanıyor. İlan edeceği tarih 11 Ekim 2015, pazar günü ve uygulamaya başlanacağı tarih de 15 Ekim” diye yazmıştı.

Kongra-Gel Eş Başkanı Remzi Kartal, Med Nuçe TV’de katıldığı programda bu iddiaları doğruladı. Kartal, “KCK Pazar günü eylemsizlik ilan edecek” dedi.

Kartal'ın açıklaması, bugün Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy'un PKK’nin 1 Kasım 2015 seçimleri öncesi eylemsizlik ilan edeceğini, bu açıklamanın da bir iki gün içinde yapılacağını umduklarını yönündeki açıklamayı destekliyor.

Kaynaklar: Diken ve Bianet

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Murat

Bu oyunu bidahaa yemessiniz umarım o kadar şehit varken kandırıldık deme hakkı yok yöneticilerin. Artık kararlılıklar üzerine gidip bu işi kökünden çözmek lazım

Pasif Kullanıcı

hazır ateşkes yapıyorlarsa(ben inanmıyorum) saldırıları artırın.katledin lan onları!!ezin geçin onların hepsini!!!!yok edin lan bu amına kodumun pezevengin ç... Devamını Gör

Değişiiik

yine salaklık yapıp bunlara umarım inanılmaz yoksa çoook Mehmet veririz toprağa biz