Görüş Bildir

Periscope Artık Yatay Yönde Canlı Yayınları Destekliyor

Haberler
> Periscope Artık Yatay Yönde Canlı Yayınları Destekliyor

Periscope en sonunda yatay moda geçiş yapıyor. Şimdiye kadar iOS ve Android kullanıcılarına telefonu sadece dikey yönde tutarak canlı yayın yapma imkanı tanıyan Periscope, bundan böyle kullanıcıların telefonlarının yatay şekilde tutarak canlı yayın yapma veya mevcut canlı yayınları da izleme fırsatı veriyor.

En iyi video deneyimi yatay yönde çekilen video ile sunulur, çünkü çoğu ekran yataydaki kenarları düşeydeki kenarlarından uzun olacak şekilde tasarlanmıştır. Tabii ki, son zamanlarda özellikle akıllı telefon kullanıcılarında düşey yönde video kaydetmek giderek daha fazla ilgi gören bir hareket hâline geldi. Belki de, Periscope da bu akımı dikkate alarak başlangıçta düşey yönde canlı yayınlara izin verdi. Neyse ki, artık uzun zamandır Periscope’tan beklenen yatay yönde video yayın ve izleme özelliği geldi.

Yatay şekilde yapılan canlı yayınlar düşey yönde izlendiği zaman, yayın penceresinin genişliği ekranın iki kenarına uzanacak şekilde sığdırılacak ve aşağıdaki gibi bir görünüm alacak.

Teknoblog

Kaynak: http://www.teknoblog.com/periscope-ar...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?