Pendik'te Öğrencilere Silahlı Saldırı: Ölü ve Yaralılar Var

 > 
105PAYLAŞIM

İstanbul Pendik'te 1'i kız 3 öğrencinin üzerine tüfekle ateş açan bir saldırgan daha sonra intihar girişiminde bulundu ve polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Saldırıda ağır yaralanan kız öğrenci hayatını kaybetti.

Olay saat 16.00 sıralarında meydana geldi.  Pendik  Güzelyalı Tren İstasyonu'nda Mustafa Y. isimli saldırgan, 1'i kız 3 öğrencinin üzerine ateş açtı. Saldırıda kız öğrenci hayatını kaybetti.  Diğer 2 kişi ise yaralandı.

Öğrenci olmadığı belirtilen saldırgan, polisten kaçarken yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki Pendik İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne girerek saklandı. Burada bileklerini keserek intihar girişiminde bulunan saldırgan gözaltına alındı. Polisin olayla ilgili incelemesi sürüyor.

DHA kamerasının olay yerinden aktardığı görüntüler 👇

"Sen benim eski çıktığım kızla nasıl çıkarsın deyip ateş etti"

Saldırgan Mustafa Y. 

Olaya tanık olan bir kişi, "Arkadaşlarla buradan geçiyordum. Bir adam söylenip küfür ederek buradan geçiyordu. Bağıra bağıra köprünün oraya kadar çıktı. Ondan sonra okula gitti. Ben de okula gidecektim, bir arabanın içindeki kişiye 'sen benim eski çıktığım kızla nasıl çıkarsın?' dedi. Çocuk da, 'bekle bekle' dedi o anda ona sıktı. O anda kız ellerini yüzüne götürdü, kendini korumaya çalıştı. Oradaki kıza da vurdu, sonra diğer arkadaşlarına vurdu. Pompalı tüfek ile ateş etti" dedi.

.

"3'üne de ateş ettikten sonra okula doğru gitti"

Saldırıda hayatını kaybeden Helin P.

Bir başka görgü tanığı ise, "Kırmızı bir araba durdu ben de yavaşlamak zorunda kaldım. Çocuk elinde pompalı tüfek ile araçtan indi. Genç bir çocuk. Kırmızı araba gitti, başladı buradaki çocuklara sıkmaya başladı. Peşpeşe 3'üne sıktıktan sonra okula doğru gitti. Biz bekledik, kız çocuğuna müdahalede bulundular, ambulans 10 dakika sonra geldi" diye konuştu.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir