Pazarda Karton Üzerinde Uyuyan Çocuğun Fotoğrafını Yoksulluk Güzellemesi Yaparak Paylaşan Fenomen ve Düşündürdükleri

730PAYLAŞIM

Taş ev övenler bitti şimdi bu başladı...

Öncelikle bu fotoğrafa dikkatlice bakmanızı ve ilk olarak aklınıza gelen şeyleri düşünmenizi istiyorum. Düşündüyseniz içeriğe devam edelim.

Efendim bildiğiniz gibi bazı insanlar bir taraf varlık içinde yüzerken diğer yandan yoksulluk, sefalet güzellemesi yapmayı çok seviyor. Twitter'dan bir hesap da aynen bunu yaptı. Bu fotoğrafın alın teri ve emek koktuğunu söyleyerek tepkilere neden oldu.

İnsanlar, fotoğrafın fırsat eşitsizliği, yoksulluk koktuğunu söyleyerek durumu romantize ettiği için Twitter fenomenini eleştirdi.

Eleştiriler bu şekilde. Bana sorarsanız da fotoğraf çocuk işçiliği kokmuyor fakat fırsat eşitsizliği koktuğu kesin. Annesi/babası çalışan ve ailesiyle birlikte işe gitmek zorunda olan bir çocuk görüyorum. Evet, kreşe gidemeyip karton üzerinde yatan bir çocuğun yoksulluğu da kokuyor, babasının alın teri de...

Şimdi sizin düşüncelerinizi alalım...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
asuman-kilic

Yani olayı leş şekilde betimleyince ona bir fayda sağlanabildi mi peki? Özenilsin beğenilsin değil belki ama bulunduğu şartlar içinde en iyiyi yapmaya gösterilen azme de takdir gerekir be kardeşim. Şimdi sefalet dediğin böyle tanımladığın için durumu daha mı iyi oldu o bebenin?

--heisenberg--

Son zamanlarda Twitter'da Nil Karaibrahimgiller türedi. Hayat her zaman toz pembe, dünya mükemmel, herkes mutlu falan.

canbaz67

Yorumların hepsi bilinçsizce. Pazarcılık işinde güzel para var. Çocukta babanın peşine takılmak istemiş, tezgahta erken saatlerde kurulduğu için, uykusunu alamamış belli ki. Hatta başka ilçeden ya il'den geldilerse, temelli erken saatlerde yola koyulmuşlardır.

stpanda

normal resim. arka planını bilemeyiz güzellenecek de taşlanacak ta bir şeyi yok.

d.robertj

Amk fenomen ayrı mal, ona yorum yapanlar ayrı mal. Ortama bak ahahah

Görüş Bildir